Festivāls “Mazsalacas Vadātājs” pulcē gandrīz 50 sacensību dalībniekus

2. septembrī norisinājās pirmais taku skriešanas un laivošanas festivāls “Mazsalacas Vadātājs”. Festivāls pulcēja nepilnus piecdesmit sacensību dalībniekus, kas divās distancēs skrēja un laivoja Salacas upes ielejas dabas parkā, iepazīstot īpaši aizsargājamu dabu, baudot elpu aizraujošus skatus, pasakainas meža takas un pierādot sevi izaicinošās distancēs.

Sacensību laikā līdzbraucējiem un citiem interesentiem sacensību bāzes vietā Līču skolā bija iespēja iepazīties ar aizraujošiem ģeoloģiskajiem procesiem, kas veidojuši Salacas ieleju, klausoties lekciju un dodoties pastaigā ar ģeologu Daini Ozolu, iepazīties ar vietējiem māliem un izveidot savu keramikas figūru vai trauku “Vidusmežu” keramikas darbnīcā, izzināt dažādas batikošanas tehnikas kopā ar tekstilmākslinieci Lailu Stradu. Mazākajiem festivāla apmeklētājiem Mazsalacas pilsētas bibliotēka bija sarūpējusi ceļojumu interesantākajās bērnu grāmatās, savukārt kopā ar mākslinieci Zani Zelmeni varēja pagatavot paštaisītu papīra kosmosa raķeti, zīmēt un gleznot.

Pēc apbalvošanas Dainas Domašūtes “Zīmē viegli” meistarnīcā festivāla apmeklētāji iepazinās ar pašgatavoto DeepDeepLight akvareļu tapšanas procesu, kā arī Dainas iedvesmoti viegli zīmēja iespaidus un vidi ap sevi. Festivāla teritorijā “Mazsalacas Vadātāja” lieldraugs “Meža Enerģija” bija parūpējušies par ērtiem sēžamajiem, kuros apmeklētāji baudīja ik pa laikam spīdošo sauli un “Ēdiendara” gardo maltīti. Pirmais festivāls “Mazsalacas Vadātājs” kopumā pulcēja ap 160 apmeklētāju, kas festivāla noslēgumā piedalījās “Meža Enerģijas” sarūpetās dāvanas Garmin viedpulksteņa izlozē un klausījās folkmūzikas grupas “JŌRA” brīvdabas koncertu.  


Galvenās balvas 250 EUR vērtībā no festivāla lieldrauga “Meža Enerģija” saņēma “Amfībijas” distances ātrākais kungs Edgars Jurjāns un ātrākā dāma Agnija Bērziņa. Naudas balvas 250 EUR vērtībā no “Ēdiendaris” un Mazsalacas lauksaimniekiem saņēma “Pēddziņa” distances ātrākais kungs Roberts Slotiņš un ātrākā dāma Margita Lagzdiņa. Visus rezultātus iespējams apskatīt www.vadatajs.lv

“Mazsalacas Vadātāja” organizatoru komanda vēlas pateikt lielu paldies visiem, par piedalīšanos un par daudzajiem labajiem vārdiem, stāstiem, pārdzīvojumiem un piedzīvojumiem no sacensībām, kas ir saņemti šajās dienās. Dalībnieku pozitīvā pieredze ir labākais mūsu atalgojums par padarīto. Uz tikšanos nākamgad!

Neskaitāmus paldies esam parādā arī “Mazsalacas Vadātāja” atbalstītājiem: 

Lieldraugam Meža Enerģija par iespaidīgo balvu fondu, par skatuves tapšanu, par kuplāku festivāla sajūtas radīšanu, par uzticēšanos un ticēšanu mūsu vīzijai – kopā mēs esam radījuši ko patiesi īpašu;
Mazsalacas Kultūras centrs par koncertu un neskaitāmām organizatoriskajām lietām festivāla tapšanā – mēs ļoti novērtējam jūsu ieguldīto darbu;
Mazsalacas apvienība par atbalstu festivāla sadzīviskajās lietās, par taku laipu labošanu, par visu mūsu daudzo postu publicēšanu savos soctīklos un lielo atsaucību katrā lietā, pēc kuras vērsāmies;
Valmiera.Valmieras novads par padomiem un atbalstu kvalitatīvu sacensību tapšanā, par tehnisko nodrošinājumu un par informācijas dalīšanos visos pieejamajos novada medijos;
Ēdiendaris par vienu no četrām lielajām uzvarētāja balvām un par dalībnieku garšas kārpiņu palutināšanu – pilni vēderi gardu ēdienu ir neatņemama sastāvdaļa labam pasākumam;
Laivu noma Mučas par laivu nodrošinājumu un drošību uz ūdens sacensību dalībniekiem, par atbalstu un dažādām iespējam realizēt mūsu idejas arī ikdienā; 
Pulsometrs.lv par lielo balvu fondu – dāvanu kartēm sacensību dalībniekiem sporta uzturā;
The Beginnings par gardajām balvām sacensību dalībniekiem – Flap jack variety pack batoniņiem enerģijas atgūšanai;
OSveikals.lv par dāvanu kartēm sacensību dalībniekiem;
Skaņākalna dabas parks par atbalstu sacensību norisē;
Dabas aizsardzības pārvalde un ģeologam, dabas ekspertam Dainis Ozols par atļauju rīkot sacensības īpaši aizsargājamā teritorijā “Salacas ielejas dabas parks” un ārkārtīgi interesanto lekciju/pastaigu ap Līču skolu, stāstot par vietējo ģeoloģiju, izceļot šī reģiona unikalitāti;
Bauņu Bullītis/ Nogatavināta liellopu gaļa par gardajām liellopu gaļas delikatesēm sacensību uzvarētājiem;
Vidusmeži keramikas darbnīcai par medaļām un vēl šo to;
Valmieras novada pašvaldības policijai par kārtības uzturēšanu, satiksmes regulēšanu festivāla laikā;
Mazsalacas Jauniešu Centrs par mini orientēšanos, šaha spēli un palīdzību sacensību norisē;
Jānis Janevičs par atsaucību un klātbūtni – mediķis sacensībās rada drošības sajūtu, prieks, ka Tava diena festivālā pagāja ļoti mierīgi; 
Daina Domašūte un Deepdeeplight watercolors par “Zīmē viegli” meistarnīcu. Šī bija unikāla un ļoti īpaša pieredze.
Laila Strada par batikošanas darbnīcu un manu jauno mīļāko kreklu;
Arnis Strads par visiem daudzajiem padarītajiem darbiem festivāla tapšanā un par gardo meža medu galveno balvu ieguvējiem; 
Liene Apsīte un Mazsalacas pilsētas bibliotēkai par aizraujošām bērnu grāmatām un atmosfēras radīšanu;
Zane Zelmene par radošo krāsošanas, līmēšanas, zīmēšanas darbnīcu mazākajiem festivāla apmeklētājiem;
JŌRA par neaizmirstamu festivāla noslēguma koncertu, jūsu mūzika burtiski pavēra debesis virs jaunās skatuves – tas bija maģiski!
Kristers Brokāns Photography Mazsalaca par fotografēšanu visas dienas garumā.

Paldies mūsu vecākiem par bērnu auklēšanu, par palīdzīgu roku festivāla tapšanā un par visiem iemesliem teikt paldies.

Ar sveicieniem – Linda, Rinalds, Kristaps un Krišjānis. Mazsalacas Vadātājs komanda.

FOTO GALERIJA