Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Ziemas mūzikas festivāls

Ziemas mūzikas festivāls

Gurkstoši soļi, čaukstošas sniega bikses, švīkstošas slidas, zīlītes knibināšanās pie speķa, spiedzīgi braucieni no kalniņa, tējkannas burbuļošana. Tā skan ziema. Valmierā tai ik gadu ir vēl kāda īpaša skaņa – Ziemas mūzikas festivāla. No 13. līdz 16. janvārim Valmierā dzirdēsim Valmieras novada mūzikas skolu audzēkņu un skolotāju uzstāšanos, kā arī kādu īpašu pārsteigumu, kas krietni palīdzēs sasildīties.

“Terapija sirdij – tā varam teikt par Ziemas mūzikas festivālu. Piedzīvosim satikšanās prieku, klausīsimies mūziku, noskaņosimies jaunam gadam un uzskaņosim sevi, lai tas ir laimīgs, prieka un veselības pilns gads. Īpašs prieks, ka pirmo reizi festivāla stīga būs visas Valmieras novada mūzikas skolas. Lai mums skaisti svētki un izdodas iedvesmoties!” aicina Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba.

“Ziema. Mūzika. Pārsteigums” – festivālu 13. janvārī plkst.18.00 video tiešraidē laukumā pie Valmieras Kultūras centra atklās Valmieras novada mūzikas skolu pedagogi. Kāpēc pārsteigums? “Jo ikdienā redzam skolotājus mācām bērnus. Kas notiks, kad pedagogi būs uz skatuves, nevis līdzjutēju rindās, tas tiešām būs pārsteigums. Skanēs gan instrumentālā mūzika, gan dziedājumi, skolotāji ir izveidojuši ansambļus un apvienības,” stāsta I. Sudraba.

“Ziema. Mūzika. Vizuļošana” – nākamajā dienā, 14. janvārī, plkst.18.00 video tiešraidē laukumā pie Valmieras Kultūras centra vizuļos Valmieras novada mūzikas skolu audzēkņi. “Dzirdēsim uzstājamies bērnus un jauniešus, kuri jau guvuši skatuves pieredzi un talantu stiprina vēl papildus ikdienas darbam, startējot dažādos konkursos.”

“Debesceļi” – festivālu noslēgs silta mūzika sirdij, svētdien, 16. janvārī, plkst.15.00 aicinot uz koncertu Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā. Ērģeļmūzika skanēs kopā ar vijoli un sitaminstrumentiem, piedāvājot klausītājiem neparastu, bet burvīgu pārsteigumu. “Turklāt baznīcā skanēs divas ērģeles. Šajā mācību gadā Valmieras Mūzikas skolā ir atvērta jauna programma ērģelspēles apguvei Līgas Ivānes vadībā. Koncertā elektriskās ērģeles spēlēs šīs programmas audzēkne Terēze Jurka. Tas ir instruments, kas ne katram ir pa spēkam. Tāpēc ļoti priecājamies, ka mūsu pedagogs Līga Ivāne ne tikai māca jaunos profesionāļus, bet kā profesionāla ērģelniece piedalās dažādos koncertos un vienmēr meklē jaunu skanējumu, jaunas sadarbības, tā pārsteidzot klausītāju.” Lūdzam izņemt ielūgumus Valmieras Kultūras centra kasē.