Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Valmiermuižā aicina uz filmu “Wild East. Kur vedīs ceļš” un tikšanos ar aktieri Gerdu Lapošku

Valmiermuižā aicina uz filmu “Wild East. Kur vedīs ceļš” un tikšanos ar aktieri Gerdu Lapošku

Brīvdabas kino Valmiermuižas parkā

28.jūlijā plkst. 21.00 Valmiermuižas parkā norisināsies brīvdabas kino vakars, kurā tiks izrādīta Matīsa Kažas filma “Wild East. Kur vedīs ceļš”, bet pirms filmas būs tikšanās ar aktieri Gerdu Lapošku, kurš vairāk pastāstīs par filmas tapšanas procesu un aizkulisēm.

“Wild East. Kur vedīs ceļš” ir piedzīvojumu filma, kuru režisors Matīss Kaža sauc par pirmo Latvijas pilnmetrāžas vesternu. Filmas sižets norisinās 19.gadsimta otrajā pusē, kad no baltvācu barona muižas īsi pirms kāzām pazūd topošā līgava. Eva ir aristokrāte, jauniete, kura uzaugusi baltvācu barona aizbildniecībā. Īsi pirms barona ieplānotajām Evas laulībām ar kādu savdabīgu Vīnes grāfu Eva un viņas guvernante Magda nolemj pretoties barona iecerēm un īsteno bēgšanas plānu. Taču notiekošajā negaidīti iesaistās latviešu zemnieks Mikus, kuru nu tur aizdomās par jaunās dāmas nolaupīšanu. Barona rokaspuiši, valsts kriminālizmeklētājs, ungāru kovbojske un citi varoņi dodas ceļā, lai pazudušos jauniešus atrastu, jo Eva, kā izrādās, ir lielu bagātību mantiniece.

Lomās: Egons Dombrovskis, Gerds Lapoška, Kaspars Znotiņš, Žanete Zvīgule, Vilis Daudziņš, Andris Keišs, Toms Veličko, Agnese Budovska un citi.

Nākamie brīvdabas kino vakari gaidāmi:

  • 11.augustā plkst. 21.00 spēlfilma “Spogulī” un tikšanās ar režisori Lailu Pakalniņu;
  • 25.augustā plkst. 21.00 spēlfilma “Nemierīgie prāti” un tikšanās ar vienu no filmas režisoriem Lauri Ābeli.

Brīvdabas kino vakaros dalība ir bez maksas. Droši ņemt līdzi pledus, lai filmas baudīšana būtu tīkamāka. Līdzās esošajā Valmiermuižas alus tirgotavā būs iespējams iegādāties uzkodas un spirdzinājumus.

Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Valmieras novada pašvaldība un Valmiermuižas alus darītava. Projekts “Katram pa saujai kino brīvā dabā” (projekta Nr. 19-09-AL29-A019.2204-000008) īstenots Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes: 19.2.2 “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” ietvaros caur biedrību “No Salacas līdz Rūjai”.

Informāciju sagatavoja:

Valmiermuižas kultūras biedrība