Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Valmieras novada Tūrisma konference

Valmieras novada Tūrisma konference

Radošums un idejas, vērtības un resursi, ilgtspēja un attīstība. Tēmas, kas aktuālas gan tūrisma nozares profesionālim, gan ikvienam, kurš iepazīst pasauli ceļotāja acīm. 13. decembrī, plkst. 10.00, aicinām izzināt tūrisma aktualitātes un smelties iedvesmu un idejas Valmieras novada Tūrisma konferencē, Valmierā, kinoteātra “3D Cinema” (Rīgas ielā 19) telpās.

Īpašajā tūrisma konferences seansā uzmundrinās un programmā vadīties palīdzēs pasākuma moderators Uģis Melders. Kopā ar Uģi visas dienas garumā iepazīsimies ar dažādiem nozares profesionāļu vēstījumiem.

Sāksim ar Evas Martas Zaulas un kinoteātra “3D Cinema” vietas pieredzējuma stāstu jeb to, ko papildu kino mākslas baudīšanai var vēl piedzīvot kinoteātra telpās. Turpināsim ar tūrisma konferences centrālo tēmu – Vidzemes Augstskolas “HESPI” pētnieciskā institūta lektoru un pētnieču Agitas Līviņas un Ilzes Grīnfeldes ziņojumu par Valmieras novada tūrisma attīstības stratēģijas 2023.-2028. gadam izpētes rezultātiem. Valmieras novada tūrisma attīstības stratēģija 2023.-2028. gadam veidota ar mērķi noteikt vienotus tūrisma jomas stratēģiskās attīstības virzienus, mērķus un rīcības to sasniegšanai, fokusējoties uz galamērķa pārvaldības stiprināšanu un efektivizāciju. Stratēģijas izstrādes process bijis mērķtiecīgi virzīts, iesaistot tajā gan dažādus nozares profesionāļus, gan Valmieras novada tūrisma uzņēmējus, tāpat arī pašvaldības pārstāvjus. Izstrādājot tūrisma stratēģiju, datu analīzē ņemts vērā arī vietējo iedzīvotāju viedoklis, ietverta arī digitālo datu analīze gan Latvijas iedzīvotāju – ceļotāju segmentēšanā, gan arī ārvalstu tūrisma prioritāro ceļotāju raksturojumā pēc dažādiem principiem.

Konferences programmas turpinājumā arheologs un pētnieks Mārcis Kalniņš iepazīstinās ar aktuālajiem atradumiem un pētījumiem ap Burtnieku, bet Valmieras novada Tūrisma pārvaldes vadītājs Toms Treimanis dalīsies pieredzē par tūrisma pārvaldības paradigmas maiņu Valmieras novadā. Pasākumā piedalīsies arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava, iepazīstinot ar aktuālajiem LIAA atbalsta instrumentiem tūrisma uzņēmējiem. Tūrismā strādājošajiem vērtīgs būs arī stāsts no Gaujas Nacionālā parka biedrības “Enter Gauja” izpilddirektores Daces Melgalves par “Enter Gauja” stratēģiskajiem virzieniem un jaunajām sadarbības tīklu programmām. Par konferences odziņu un radošo daļu ideju fitnesā būs parūpējusies “Idea Innovation Institute” dibinātāja Elīna Miķelsone. Konferenci noslēgsim ar paneļdiskusiju par inovatīvu un radošu tūrisma produktu radīšanu. Sarunā piedalīsies gan iepriekš dzirdētie konferences vēstneši, gan piedzīvojumu kompānijas “Timemachine” vadītājs Mārcis Bogdanovs. Diena neizpaliks arī bez kāda muzikāla pārsteiguma un savstarpējas tīklošanās, un tiem, kuri būs iepriekš pieteikušies – ekskursijas jaunajā Valmieras muzeja ekspozīcijā “de Woldemer”. Valmieras novada Tūrisma konferencē aicināts pievienoties ikviens, kam sirdī ir tūrisms un Valmieras novads.

Ar pilnu konferences programmu iespējams iepazīties šeit.

Dalība Valmieras novada Tūrisma konferencē ir bez maksas, taču pasākumam ir ierobežots apmeklētāju skaits, tāpēc aicinām savu dalību pieteikt iepriekš, līdz 8. decembrim, aizpildot elektronisko pieteikšanās anketu, kas pieejama šeit. Pēc pieteikšanās anketas aizpildīšanas 2-3 darba dienu laikā saņemsiet apstiprinājuma ziņu uz norādīto e-pasta adresi. Lai iesaistītos konferences norisē, aicinām parūpēties par iepriekš uzlādētu viedtālruni un interneta pieslēgumu.

 Valmieras novada Tūrisma konferenci organizē Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar kinoteātri “3D Cinema”, pasākumu atbalsta Latvijas valsts mežu Strenču kokaudzētava un Valmieras Attīstības aģentūra. Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts, fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām. Dalībnieku pieteikuma anketā iesniegto personas datu pārzinis ir Valmieras novada pašvaldība un datu apstrādes mērķis ir dalībnieku identificēšana pasākumā. Datu uzglabāšanas termiņš ir līdz 2024. gada 2. janvārim.

Informāciju sagatavoja: Madara Stukmane, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes Uzņēmējdarbības speciāliste, mob. tālr.: 25437177, visit.valmiera.lv

Valmieras novada Tūrisma konferences vizuālās identitātes materiāls