Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Valmieras novada mūzikas skolu audzēkņi muzicēs kopā ar Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri

Valmieras novada mūzikas skolu audzēkņi muzicēs kopā ar Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri

Plecu pie pleca

30. novembrī plkst. 18.30 Valmieras Kultūras centrā visi interesenti aicināti uz koncertu “Plecu pie pleca”. Šajā koncertā plecu pie pleca kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ simfonisko orķestri muzicēs Valmieras, Strenču un Rūjienas Mūzikas skolas audzēkņi.

Īpašs piedzīvojums mūzikas skolu audzēkņiem būs ne tikai uzstāšanās kā orķestra mūziķiem, bet arī sadarbība ar orķestri kā solistiem. Vācu diriģenta Doriana Kailhaka (Dorian Keilhack) vadībā JVLMA simfoniskā orķestra priekšā stāsies Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi: jaunā saksofonista Roberta Krūmiņa sniegumā skanēs Kloda Debisī “Bohēmiešu deja”, bet altiste Agnija Šatrovska kopā ar orķestri atskaņos Edmunda Severna “Poļu deju”.

Šogad jubileju atzīmējam vairākiem izciliem vācu romantisma komponistiem – Johannesam Brāmsam, Hektoram Berliozam un Maksam Bruham. Godinot jubilārus, koncertā izskanēs Hektora Berlioza “Rakoci maršs” no dramatiskās leģendas “Fausta pazudināšana”, Maksa Bruha Pirmais koncerts vijolei ar orķestri sol minorā, kurā vijoles solo spēlēs JVLMA asociētās profesores Terēzes Zībertes-Ijabas klases studente Emīlija Bukša, un Johannesa Brāmsa Pirmā simfonija do minorā.

Koncertā ieeja bez maksas.

Koncertu sēriju “Plecu pie pleca” JVLMA simfoniskais orķestris īsteno kopš 2019. gada. Uzstājoties Latvijas reģionos, vienā vai vairākos koncerta skaņdarbos studentu orķestrim pievienojas vietējās mūzikas skolas un tuvākās apkārtnes mūzikas skolu audzēkņi. Šāda koncepcija sniedz būtiskus ieguvumus tieši skolēniem – iespēju gūt praktisku un radošu pieredzi lielā mākslinieciskā kolektīvā. Ar šo iniciatīvu tiek vairota skolēnu interese par mūziķa profesiju, savukārt, JVLMA studentiem tā ir ļoti laba koncertprakse un papildinājums pedagoģiskajām iemaņām. Redzot skolēnu aizrautību un vēlmi muzicēt, patiešām ir gandarījums par šo projektu. Lielu pateicību ir pelnījuši pedagogi, kuri spēj motivēt un iedvesmot jaunos mūziķus.

Projekts “Plecu pie pleca” tiek īstenots, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Plecu pie pleca

Informāciju sagatavoja:
JVLMA projektu vadītāja Anita Alksne