Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Valmieras integrētā bibliotēka ielūdz uz sarunu vakaru “Līdzdalība = Dzīvesprieks”

24.novembrī no plkst.18.00 līdz 20.00 tiešsaites platformā ZOOM Valmieras integrētā bibliotēka aicina ikvienu uz sarunu vakaru “Līdzdalība = Dzīvesprieks”, ar šo pasākumu nosvinot bibliotēkas 14.dzimšanas dienu.

Vakara centrālā tēma ir kopienas līdzdalības potenciāla atklāšana un tā veicināšana. Sarunas moderēs Ansis Bogustovs. Pirmā diskusija – par individuālo iniciatīvu un tās nozīmi kopienas attīstībā un katra personīgajā gandarījumā. Otra – par līdzradīšanu ceļā uz lielāku mērķi – uz Valmieru kā Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027.

Līdzdalība ir ceļš uz iekļaujošu un demokrātisku sabiedrību. Ikviens var iesaistīties! Kas nepieciešams, lai katrs gribētu būt un būtu līdzdalīgs? Valmiera vēlas kļūt par Eiropas kultūras galvaspilsētu (EKG), lai ar kultūras palīdzību panāktu nozīmīgu dzīvesvides transformāciju. Ceļš uz lielāku mērķi ir mūsu kopīgais stāsts. Ko šajā kontekstā nozīmē līdzdalība? Kā mudināt sabiedrību līdzradīt?

Sarunu dalībnieki: Kristīne Pabērza-Ramiresa, Starptautiskā bibliotēku asociāciju un institūciju federācija (IFLA); Ansis Bērziņš, Latvijas pilsoniskā alianse; Ieva Zemīte, biedrība “Oleru muiža”; Lelde Prūse, sarunu festivāla LAMPA producente; Reinis Suhanovs, režisors, Valmieras pilsētas EKG 2027 mākslinieciskās programmas vadītājs; Toms Upners, Valmieras novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītājs; Aigars Ruņģis, alus darītavas ”Valmiermuiža” saimnieks, uzņēmējs.

Pieteikties pasākumam var šeit.

Sarunu vakars notiek Eiropas Kultūras fonda pilotprojekta “Eiropas izaicinājums 2021” ietvaros.

Informāciju sagatavoja:

Valmieras integrētā bibliotēka