Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Valmieras 739.dzimšanas dienas programma topošajā mākslas telpā “Kurtuve”

Valmieras 739.dzimšanas dienas programma topošajā mākslas telpā “Kurtuve”

Ēka, kas agrāk sildīja mājas, bet tagad – sirdis. Bijušā katlumāja Valmierā pārtop par laikmetīgās mākslas telpu “Kurtuve”.

Valmieras 739. dzimšanas dienas laikā, no 22. līdz 24. jūlijam, “Kurtuves” durvis pirmo reizi tiks atvērtas plašākai publikai.

Svētku laikā tur būs skatāma Valtera Poļakova emocionāli gaišā un uz būtiskām pārdomām rosinošā izstāde “Piedzimis Piederīgs?”.
Izstādes atklāšana un satikšanās ar tās veidotājiem un dalībniekiem norisināsies 23. jūlijā plkst. 14.00.

23. un 24. jūlija vakaros “Kurtuvē” būs skatāma latviešu dokumentālā filma par līdzjūtību un cilvēcību “Hekabes jautājums”. Režisori Pēteris Krilovs un Iveta Budreviča aicina uzzināt mūziķa Rolanda Ūdra un viņa sievas Ilonas Balodes stāstu par cerībām uz atveseļošanos. Ikviens aicināts iesaistīties ziedojumu kampaņā “Udrīša Zaļajai Oāzei” (fonds “Līdzskaņa”).

Filma “Hekabes jautājums” būs skatāma 23. jūlijā plkst. 21.00 un 24. jūlijā plkst. 16.00.

Valmieras dzimšanas dienas svētku laikā aicinām noskatīties dokumentālo filmu “Visages Villages” (“Sejas, Ciemi”). Tā ir iespēja doties līdzi māksliniecei, režisorei Anjēzei Vardai un fotogrāfam ŽR jeb Žanam Renē uz Francijas laukiem, kur viņi iemūžina sastaptos cilvēkus un stāstus fotogrāfijās. Fotogrāfija un attēls Vardu vienmēr ir interesējuši, tāpat kā cilvēku dzīvesstāsti, kuru unikalitāte atklājas Vardas un ŽR sirdssiltajā pieejā saskatīt neparasto ikdienišķajā, skaisto – pelēkajā, indivīdu – masā.

Filma “Visages Villages” būs skatāma 23. jūlijā plkst. 23.00 un 24. jūlijā plkst. 18.00.

Kino “Kurtuvē” organizēts sadarbībā ar Valmiermuižas kultūras biedrību.

Svētku programma: valmierasvin.lv.
Svētku lieldraugs – AS “Valmieras stikla šķiedra”.