Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / V Tomātu svētki Brenguļos

V Tomātu svētki Brenguļos

Pirms pieciem gadiem aizsākās Tomātu svētku tradīcija Brenguļos, šogad atzīmējot jau piecgadi. Sadarbojoties ar Artūra Sildes Dārznieku entuziastu klubu “Tomāts” un Latvijas tomātu šķirņu kolekcionāriem, 28. augustā Brenguļos būs apskatāma viena no lielākajām tomātu izstādēm Latvijā. Svētku galvenais motīvs ir Latvijas tomāts, kas būs visās varavīksnes krāsās.

Pasākuma laikā, no plkst. 10.00 līdz 15.00, varēs arī iegādāties mājražotāju un amatnieku produkciju, šogad tirdziņā piedalīsies vairāk nekā 50 tirgotāji no visas Latvijas. Svētku apmeklētāji varēs nobaudīt tradicionālo tomātu zupu, un, aplūkojot tomātu izstādi, iegādāties arī tomātu sēklas, kā arī saņemt konsultācijas par tomātu audzēšanu un piedalīties dažādās aktivitātes.

Tomātu svētku laikā norisināsies trīs konkursi, noskaidrojot smagāko un interesantāko tomātu, kā arī būs iespēja ikvienam pārbaudīt savas erudīcijas spējas konkursā “Par un ap tomātiem”. Ja Tavā dārzā aug viens no smagākajiem un/vai interesantas formas tomātiem, piesakies iepriekš pa tālr. 25421116 (Aiga), norādot – vārdu, uzvārdu, kontakttālruni un vietu, kur audzis tomāts, vai dodies uz Tomātu svētkiem ar savu smago tomātu!

Tomātu svētki piesaistīs ne tikai tos, kas interesējas par tomātu audzēšanu, bet arī sportistus, kas no plkst. 10.00 pie SC “Kaimiņi” spēkus izmēģinās vairākās sporta disciplīnās. Komandas varēs sacensties pludmales volejbolā, basketbolā 3×3 un florbolā*, krosmintonā, bet individuāli varēs izmēģināt savus spēkus šautriņu mešanā, novusā, zābaka mešanā un ģimenes stafetē. Būs arī dažādas sportiskas aktivitātes bērniem.

Bērniem būs radošais zīmēšanas konkurss ar izstādi un keramikas darbnīca kopā ar mākslinieci Ingu Rasu. Jaunieši no Trikātas pagasta piedāvās hennas darbnīcu, bet māksliniece Inga Logina – seju un akmeņu apgleznošanu. Bērniem būs burbuļu  atrakcija. Paši varēs uzpūst dažādu izmēru burbuļus, kurus noteikti drīkstēs ķert, noķert un likt kabatās. Ikviens varēs iejusties burbuļmeistara lomā un uzpūst savu lielāko burbuli.

Muzikāls sveiciens un kafija no mūziķa, radio personības Mārtiņa Kantera.

Pasākuma laikā Brenguļu SC “Kaimiņi” būs apskatāma Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ceļojošā izstāde “Ceļā uz Latvijas brīvību”, kas ir par godu Latvijas trešajai atmodai no 1987. līdz 1991. gadam  un Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu.

Vakarā, no plkst. 20.00 līdz 22.00, Brenguļos pie Abula upes (Kalītes avots) būs iespēja klausīties un vērot muzikālas gaismas spēles.

* Jāuzrāda derīgs Digitālais COVID-19 sertifikāts, kas apliecina veikto vakcināciju, laboratorisko analīžu rezultātus vai negatīvs antigēna testa rezultātu un personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte).