Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Uzvedums ģimenēm ar bērniem “Spocīgi stāstiņi”

Uzvedums ģimenēm ar bērniem “Spocīgi stāstiņi”

Septembra izskaņā – 30. septembrī plkst. 20.00 un plkst. 21.15 – Valmieras Kultūras centra īstenota projekta ietvaros Valmieras Viestura vidusskolā norisināsies uzvedums ģimenēm ar bērniem “Spocīgi stāstiņi” ar aktieri Gundaru Silakaktiņu.

Projekta vadītāja Evija Dzvinko pastāstīja: “Mums, latviešiem, ir savi mistiskie radījumi – lietuvēni, vadātāji, melni kaķi, neparasti cilvēki, kas spokojas… Vislabāk mūsu vietējiem spokiem patīk senas vai pamestas ēkas – muižas un pilis, baznīcas, skolas ēkas. Valmierā klīst dažādas leģendas un nostāsti par spokiem, kuri tumšos novakaros biedē ar savu klātbūtni. Skolas ēka ir izcili piemērota vieta spoku stāstiem. Uzveduma vajadzībām izmantosim gan ārvidi, gan ēkas iekštelpas, skatītājiem pārvietojoties telpā.”

“Ar projekta palīdzību apzināsim spoku stāstu daudzveidību, sākot ar folkloras publicējumiem un urbānajām leģendām, beidzot ar uzvedumam speciāli radītiem stāstiem, kurus sarakstījusi valmieriete Elīna Krastiņa. Šajos oriģinālajos un jau pazīstamajos stāstos netrūkst biedējošu un palaidnīgu parādību. Īstenojot projektu, vēlamies pilnveidot zināšanas par latviešu folkloru, veicināt spoku stāstu rakstīšanu un stāstīšanu, kas attīsta prasmes secīgi formulēt savu domu, nepazaudēt ideju un saglabāt intrigu, kā arī daudzveidot Valmieras kultūras dzīvi,” saka Evija Dzvinko.

Projektu finansiāli atbalsta Vidzemes plānošanas reģions un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Uzvedums būs skatāms bez maksas, iepriekš saņemot ielūgumus Valmieras Kultūras centra kasē. Plašāka informācija pa tālruni 64207207. Vietu skaits ierobežots.