Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Tradicionālā skaidu jumta likšanas meistardarbnīca

Tradicionālā skaidu jumta likšanas meistardarbnīca

Valmieras novads

2023. gada 18. – 20. augustā aicinām uz Valmieras novada Kauguru pagasta “Mičkēnos” norisināsies Tradicionālā skaidu (lubiņu) jumta likšanas meistardarbnīca un atvērtā lekcija.

Meistarklases mērķis ir seno arodu pārmantojamības stiprināšana un tradicionālo skaidu jumtu likšanas aktualizēšana. Nodarbības vadīs pieredzējis meistars Oskars Mežnieks.

Notiks divi pasākumi – praktiskā meistarklase trīs dienu garumā un atvērtā lekcija, kurā jebkurš interesents varēs noklausīties teoriju un redzēt kā darbojas amatnieki.

Meistarklases dalībnieki trīs dienās varēs apgūt senās prasmes skaidu jumta likšanā. Pabeidzot šīs apmācības, dalībnieki būs spējīgi pašu spēkiem zināšanas pielietot praksē savās lauku sētās un nodot zināšanas tālāk.

Atvērtajā lekcijā, kas norisināsies 19. augustā, pl. 19.00, aicināts piedalīties jebkurš interesents. Tās mērķis ir vairot izpratni par seno ēku kultūrvēsturisko vērtību, tradicionālajām būvniecības metodēm, ekoloģisko aspektu. Kā arī brīvā un mājīgā atmosfērā satikt kaimiņus, novadniekus, apmainītos ar idejām.

Pieteikties meistarklasei iespējams, rakstot e-pastu uz  vai zvanot 26476870. Par citiem saimniecībā organizētajiem pasākumiem iespējams uzzināt sociālā medija Instagram kontā residence.mickens.

Pasākums tiek organizēts ar Valmieras novada pašvaldības finansiālu atbalstu iedzīvotāju iniciatīvas projektu atbalsta programmas ietvaros.