Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Tikšanās tiešsaistē ar grāmatas “Kalendārs mani sauc” autoru Andri Kalnozolu

Tikšanās tiešsaistē ar grāmatas “Kalendārs mani sauc” autoru Andri Kalnozolu

Otrdien, 25. janvārī, plkst. 18.30 Valmieras integrētā bibliotēka aicina grāmatu draugus un interesentus piedalīties tiešsaistes sarunā ar rakstnieku, dramaturgu un režisoru Andri Kalnozolu, romāna “Kalendārs mani sauc” autoru. Pieteikšanās šeit.

2020. gadā izdots rakstnieka debijas romāns “Kalendārs mani sauc”, kura centrā ir savdabīgs “mazā cilvēka” raksturs Latvijas provinces pilsētā. Romāns ātri ieguva lasītāju interesi, kā arī izpelnījās atzinīgas atsauksmes kritikā. 2021. gada 30. aprīlī romāns ieguva Literatūras gada balvu kā gada labākā debija literatūrā. 2021. gada maijā tiek paziņots, ka režisors Juris Poškus uzsācis darbu pie spēlfilmas pēc romāna motīviem. 31. maijā romāns tiek izvirzīts Latvijas Televīzijas apbalvojuma “Kilograms kultūras” finālam. 2022. gadā paredzēta romāna dramatizējuma pirmizrāde Valmieras teātrī Mārtiņa Eihes režijā.

Kārlis Vērdiņš interneta žurnālā SATORI par romānu raksta: “”Kalnozola himna cilvēcībai” … dramaturga, režisora un aktiera Andra Kalnozola pirmais romāns jāuzskata par 2020. gada lielāko pārsteigumu latviešu prozā; … Kalnozols neidealizē savu galveno varoni: Oskars ir pilns ar dažādiem stiķiem un niķiem, viņa sirds ne vienmēr ir tīra kā dimanta oliņa, taču viņa apņēmība vērst lietas par labu arī tad, ja ir skumji, savaldzina gan starp dzīves pabērniem iegūtos draugus, gan arī lasītāju. Rezultātā lasītājs saņem varenu mīlestības, labestības un cerības vakcīnu, kas grāmatas nobeiguma daļā izraisa kaut ko līdzīgu katarsei: autora uzburtā pasaule ir neveikla, nepilnīga un, ļoti iespējams, pat ne sevišķi reāla, taču Oskara neparastās draugu kompānijas savstarpējo attiecību skaistums un dziedinošais spēks mudina arī lasītāju izdarīt kaut ko labu un cildenu.”

Un raksta noslēgumā izskan jautājums: “Varbūt viņš izlems rakstīt šim romānam turpinājumu? Jau tagad mati ceļas stāvus, iedomājoties, kas tik viss varētu atgadīties ar neprognozējamo Oskaru, sekojot savai mīlestībai plašajā pasaulē.”

Šo jautājumu Andrim Kalnozolam virtuālās tikšanās reizē arī mums būs iespēja uzdot.

Visi laipni gaidīti!