Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Tiešsaistes saruna “Zaļās vērtības Valmieras novadā”

Tiešsaistes saruna “Zaļās vērtības Valmieras novadā”

Otrdien, 2022. gada 15. februārī plkst. 18.30 tiešsaistē dabas draugiem un interesentiem: izglītojoša nodarbība “Zaļās vērtības Valmieras novadā”.

Valmieras bibliotēka kopā ar Valmieras novada pašvaldību atkal aicina piedalīties neformālās izglītības programmā pieaugušajiem “Līdzsvarota dzīve: vide, cilvēks, sabiedrība”. Pasākumu formāts plānots tiešsaistē, reizi mēnesī, otrdienu vakaros. Pirmā nodarbība būs 15.februārī plkst.18.30-20.00 “Iepazīsti zaļās vērtības Valmieras novadā!”

Apvienojot astoņas pašvaldības, jaunais Valmieras novads ir izveidots kopš pagājušā gada 1.jūlija. 67% no novada kopējās platības atrodas Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā. Novada dienvidrietumos atrodas daļa no Gaujas nacionālā parka. Novadā ir 13 īpaši aizsargājamas dabas teritorijas: 11 dabas liegumi, viens aizsargājamo ainavu apvidus un viens dabas parks. Visas šīs teritorijas slēpj nozīmīgas un aizsargājamas dabas vērtības, par kurām lepoties var ikviens novada iedzīvotājs. 

Valmieras novada pašvaldības vides speciāliste, Dabas resursu pārvaldības nodaļas vadītāja Iveta Ence izglītojošajā pasākumā iepazīstinās, kas ir Valmieras novada zaļās vērtības, kāda ir to nozīme. Nodarbība sniegs ieskatu, vai un kādi aizsardzības pasākumi ir nepieciešami zaļo vērtību aizsardzībai un ko pašvaldība un citas iesaistītās puses dara šo vērtību saglabāšanai. Nodarbību vadīs pašvaldības attīstības plānotāja, Attīstības nodaļas vadītājas vietniece Līga Bieziņa, iepazīstinot ar pašvaldības plānošanas aktualitātēm saistībā ar zaļo vērtību aizsardzību, kā arī aicinot uz diskusiju un viedokļu apmaiņu par novada aktualitātēm zaļo vērtību izcelšanai un godināšanai. 

Nodarbība tiks ierakstīta Valmieras bibliotēkas un Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Pieteikšanāshttps://ieej.lv/WK61o

Informācijas avots: http://www.biblioteka.valmiera.lv/