Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Svētki Jērcēniem “Jērcēnu pagastam – 130”

Svētki Jērcēniem “Jērcēnu pagastam – 130”

Svētki Jērcēniem

Sestdien, 13. jūlijā, no plkst. 12.00 Jērcēnu pagasta bibliotēka sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi aicina uz radošu darbošanos “Nāc parkā, pļavā lūkoties…”, kas norisināsies Jērcēnmuižas parkā. Pieaugušie uzzinās, ko augi stāsta par augsni mūsu dārzos, kas aug dabiskās pļavās un kas – Jērcēnmuižas parka pļaviņā. Bērni iepazīs kokus Jērcēnmuižas parkā, spēlējot domino, uzzinās par ekosistēmu daudzveidību, liekot puzles, lai pēc tam saprastu, cik ekosistēmas ir tuvākajā apkārtnē. Ikviens varēs izspēlēt atmiņas spēli par invazīvajiem un aizsargājamiem augiem un dzīvniekiem.

Savukārt plkst. 16.00 Jērcēnmuižā būs tikšanās ar dokumentālo īsfilmu idejas autori un režisori Žaklīnu Zāberi-Gāgu. Skatīsimies projektā “Inside out” tapušo dokumentālo filmu par jērcēnietes Eleonoras Jēkabsones jeb Babiņas dzīvi

Dienas otrajā daļā plkst. 18.00 Jērcēnmuižas parkā vasaras smaržu izdziedās un izdejos Strenču Kultūras centra pašdarbības kolektīvi: folkloras kopa “Mežābele”, senioru dāmu deju kolektīvs “Madaras”, vokālais ansamblis “Vijums”, līnijdeju kolektīvs “MyWay”.

Plkst. 19.00 Jērcēnos viesosies laikmetīgais teātris “Volatus” ar režisores Laras Mercas komēdiju “Pieaugušo attiecības”, ieeja 3 EUR, bet vakars izskanēs ar zaļumballi ziedu smaržās kopā ar duetu “Jauda un bauda”, kurā muzicēs Didzis Soste un Nauris Rolavs.

Kopš Jērcēnu pagasta simtgades atzīmēšanas, kas norisinājās 1994. gadā, reizi piecos gados jērcēnieši svin svētkus savam pagastam. Šogad svinēsim jau 130. gadskārtu. Sagaidot šos svētkus, Jērcēnu pagasta bibliotēkas vadītāja un novadpētniece Ilvija Ķimse ir pārlapojusi Jērcēnu pagasta vēstures lappuses, kas turpinājumos tiek publicētas Jērcēnmuižas Facebook vietnē šeit: https://www.facebook.com/Jercenmuiza?locale=lv_LV

Uz tikšanos sestdien, 13. jūlijā, Jērcēnmuižā!