Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Svētdien notiks ilgi gaidītais Vaidavas triatlons

Svētdien notiks ilgi gaidītais Vaidavas triatlons

Svētdien, 22. augustā, notiks leģendārais Vaidavas triatlons, kas pandēmijas dēļ šogad nevarēja tikt aizvadīts ierastajā laikā jūnijā. Sacensības vienlaikus būs arī Latvijas kausa ceturtais posms. Pirmais starts plkst. 12.15 .

Vaidavas triatlons allaž pulcē daudzus triatlonu draugus, tajā ar prieku piedaloties gan tautas sportistiem, gan atlētiem, kuri cer sasniegt arī augstāku līmeni. Aizraujoša cīņa šogad gaidāma “Kronis” elites distances sacensībās, kur vīru grupā piedalīties plānojuši vairāk nekā 20 dalībnieku, ieskaitot Artjomu Gajevski. Šogad sacensībās olimpiskās distances vietā tiks veikts triatlona sprints, kas nozīmē, ka spēcīgākie sportisti peldus aizvadīs 750 metrus, ar velosipēdu brauks 20 kilometrus un skries piecus kilometrus, bet cilvēkiem, kuri, piemēram, izvēlēsies veikt pirmo triatlonu dzīvē, distance sastāvēs no 100 metriem peldus, pieciem kilometriem ar velosipēdu un vienu kilometru skriešus. Sacensībām īpaši izveidota grupa “Pirmais triatlons Kocēnos”, lai jebkuru Latvijas iedzīvotāju iedrošinātu izmēģināt savus spēkus simboliskā distancē. Šajā grupā var piedalīties jebkurš, sākot no 13 gadu vecuma, kurš ar parakstu apliecinās, ka iepriekš Latvijā vai citur pasaulē nav piedalījies triatlona sacensībās.

Tautas un bērnu klasēs sacensībām būs individuālais starts ar 15 sekunžu intervālu, bet elites grupas sportisti Vaidavas ezerā ieskries plkst. 14.30.

Ja iepriekšējos gados triatlons notika sestdienā, bet svētdien sportisti sacentās skrējienā “Apkārt Vaidavas ezeram”, šogad kārtība ir pretēja un 11,7 kilometrus garais skrējiens paredzēts sestdienā . Šo izmaiņu dēļ arī Vaidavas triatlona starta un finiša zonai būs cita atrašanās vieta – to varēs atrast Parka un Ezera ielu krustojumā.

Vaidavas triatlona ģenerālsponsors šogad ir pazīstamās zupas, konservējumus, sulas un citus garšīgus produktus ražojošais uzņēmums “Kronis”, kas nesen iegādājās augļu un dārzeņu pārstrādātāja “Milda” bijušo rūpnīcu Kocēnos, tāpēc nespēj paiet garām kaimiņos notiekošajām sporta sacensībām. Vaidavas triatlons top, sadarbojoties Latvijas Triatlona federācijai un Valmieras novada pašvaldība.

Dalībnieku reģistrācija un informācija: www.triatlons.lv