Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Sporta spēles bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām “Mēs varam”

Sporta spēles bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām “Mēs varam”

Mēs varam

Sporta spēles bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām “Mēs varam” Valmierā norisināsies jau 14.reizi. Vairāk nekā 100 sportistu no visas Latvijas 11.septembrī tiksies atjaunotajā Jāņa Daliņa stadionā. Nemainīga ir tradīcija, ka dalībnieki cits citam ir lielākie līdzjutēji un dzīvesprieks valda ik uz soļa. Sacensību atklāšana plkst.10.00.

Sportisti sacentīsies tādās disciplīnās kā 60m un 800m skrējiens, tāllēkšana ar ieskrējienu, futbola sitieni pa vārtiem, basketbola metieni, pildbumbas mešana, smilšu maisiņu mešana mērķī un 4x60m pretstafete. Bet, protams, gaidītākā disciplīna ir “Boccia” spēle. Plkst.18.00 norisināsies noslēguma ceremonija.

“Katru gadu Valmierā “Mēs varam” sacensībās pulcējas sportisti no visas Latvijas. Diemžēl pandēmijas dēļ šoreiz mums nevar pievienoties dalībnieki no Igaunijas. “Mēs varam” ir gaidīts notikums, jo motivē bērnus un jauniešus būt aktīviem un stiprināt veselību, bet tas ir arī satikšanās prieks ikvienam dalībniekam un pieredzes apmaiņa treneriem un pedagogiem, kuri ik dienu strādā ar bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām. Tāpēc nākotnē plānots sacensības veidot ar daudz lielāku starptautisko komandu un skolu no dažādām valstīm iesaisti. Vēlos pateikties sportistiem, treneriem, pedagogiem, tiesnešiem, organizatoriem un līdzjutējiem, ka Valmiera ir šo spēļu mājvieta un ik gadu gūstam lielisku pieredzi darbam ar bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām,” saka Līga Dzene, sacensību galvenā tiesnese.

Sacensību mērķis ir popularizēt sportisku un aktīvu dzīvesveidu, attīstīt sporta svētku tradīcijas, sekmēt bērnu un jauniešu ar speciālām vajadzībām integrāciju sabiedrībā, veicinot arī komunikācijas prasmes, rast iespēju satikties ārpus ierastās vides, pārbaudot savas sportiskās prasmes.

Pateicamies Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijai, Valmieras Olimpiskajam centram un biedrībai “Latvijas Bērnu bāreņu fonds”! Sacensības organizē Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar Ziemeļvidzemes internātpamatskolu un Valmieras Sporta skolu.

Pasākums tiek līdzfinansēts no projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valmierā”. Vienošanās Nr. 9.2.4.2/16/I/040. Projekta kopējās izmaksas ir 431550 EUR, tajā skaitā ESF finansējums 366 817,50 EUR, valsts budžeta finansējums 64 732,50 EUR.