Spēle ZBingo

Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs “ZTornis”

No 8. februāra līdz 5. martam Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs “ZTornis” rīko aizraujošu pārgājiena spēli ZBingo, kurā būs iespējams izzināt gan Zilākalna daudzveidīgās šķautnes, gan iepazīt savu azartisko pusi.Zilaiskalns ir daudzpusīgs. Tas ir kalns – dabas liegums, kurā koki lielākoties ir vecāki par 100 gadiem. Tā ir arī sena kulta un apbedīšanas vieta ar mītiskiem nostāstiem. Vēl viena šķautne ir industriālais mantojums – pagājušā gadsimta 50. gados Zilākalnā sāka iegūt kūdru, un šim nolūkam uzcelts ciemats strādnieku ģimenēm, ierīkota šaursliežu dzelzceļa līnija uz purvu. Un kurš gan nav dzirdējis stāstus par iespējams visu laiku slavenāko dziednieci Zilākalna Martu! 

Lai iepazīšanos ar Zilokalnu padarītu aizraujošāku, aicinām piedalīties jaunizveidotajā spēlē ZBingo. Tā sāksies un noslēgsies senajā ūdenstornī ierīkotajā apmeklētāju centrā  “ZTornis”, kur saņemsiet  spēles lapas ar dažādiem uzdevumiem. Tur arī dzirdēsiet “ZTorņa” stāstnieka stāstus un, uzliekot virtuālās realitātes brilles, varēsiet izbaudīt šīs vietas mītisko un industriālo mantojumu neparastā pietuvinājumā. Tālāk pa marķētu taku dosieties pastaigā, mēģinot ieraudzīt kalna dārgumus un izpildīt visus spēles uzdevumus. 

Trīs rezultatīvāko komandu nosaukumi būs redzami uz īpašas ZBingo spēles tāfeles “ZTornī” un Facebook lapā. Uzvarētāju saraksts tiks atjaunots katru nedēļu. Spēlētāji, kuri būs sakrājuši visvairāk punktu, saņems balvu – biļetes izbraucienam ar pērn īpašu popularitāti guvušajiem sliežu velosipēdiem ZRailbikes, kuri savu sezonu Zilākalnā atsāks maijā. 

Īsumā par spēli:

Spēlētāji: 1+
Spēlētāju vecums: 6+
Paredzamais spēles ilgums: 60 min+
Nepieciešamais ekipējums: atbilstošs apģērbs, apavi pārgājienam, fotografēšanas ierīce
Norises laiks: 08.02.-05.03.2022, no otrdienas līdz sestdienai plkst. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00
Iepriekšēja pieteikšanās (vismaz dienu iepriekš) obligāta, zvanot uz tālr. 28698121 (Elīna) vai rakstot uz e-pasta adresi 
Biļetes cena: pieaugušajiem 3 EUR, bērniem 2 EUR.
ZTorņa” adrese: Parka iela 2, Zilaiskalns, Zilākalna pagasts, Valmieras novads. Pasākums notiek “zaļajā” režīmā.

Dalība pasākumā iespējama tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bērniem no 12 gadu vecuma – ar vakcinācijas sertifikātu vai ar negatīvu Covid-19 testu (laboratorijas izziņa vai sertifikāts), kas nav vecāks par 72 stundām. Bērniem līdz 12 gadu vecumam minētie dokumenti nav jāuzrāda. Līdzi jāņem arī personu apliecinošs dokuments. 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Sokolova-Luca
Zilākalna kultūrvēstures unapmeklētāju centra vadītāja
Mob. tālr.: 28698121