Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Skolēnu basketbola komandu turnīrs Rūjienā

Skolēnu basketbola komandu turnīrs Rūjienā

Rūjienā norisināsies 72. Tradicionālais basketbola turnīrs

Ir tradīcijas, kas stipri un spēcīgi iesakņojušās rūjieniešu ikgadējā dzīvē, viena no tām – azartiska, aizraujoša un nemainīga – Tradicionālā basketbola turnīra norise janvāra sākumā.

Šī būs 72. reize, kad, popularizējot vidējās izglītības iestāžu sportistu basketbola spēli, ceļot viņu sportisko meistarību, kā arī stiprinot draudzīgas attiecības starp spēlētājiem, Rūjienā ieradīsies viesi no tuvākām un tālākām vispārizglītojošajām vidējās izglītības iestādēm, lai basketbola laukumā sacenstos par titulētām vietām, bet vakarā, spēļu starplaikos draudzīgi jokotu, smietu un atpūstos.

No 13. janvāra līdz 14. janvārim Rūjienas vidusskolas sporta hallē norisināsies 72. Tradicionālais basketbola turnīrs, godinot tradīcijas vienam no vissenākajiem basketbola turnīriem Latvijā. Turnīra atklāšana notiks 13. janvārī plkst. 12.00.

Pirmoreiz 5 jauniešu komandas basketbola laukumā sacentās tālajā 1948. gada 25. aprīlī, uzvaras laurus plūcot Rīgas 8. vidusskolas komandai. Turnīra idejas autori ir Gunārs Lučins un sporta skolotāja Aina Rebane.

Kopš 1958. gada TBT piedalās arī meiteņu komandas, pirmā uzvara tika Cēsu vidusskolniecēm. Dalībnieku kuplāko skaitu turnīrs piedzīvojis 1995. gadā, kad laukumā izgāja 14 zēnu un 11 meiteņu komandas. Kā spēcīgākajām meiteņu, tā zēnu komandām tiek pasniegti ceļojošie kausi, kuri kopš 2020. gada janvāra atrodas Valmieras Valsts ģimnāzijā un E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā.

Rūjienas basketbola sacensībās piedalījušies ne viens vien Latvijā un pasaulē zināms sportists – Dainis, Dāvis un Dairis Bertāni, Ainārs Čukste, Jānis Zeltiņš, Varis
Krūmiņš, Dace Cinīte, Santa Dreimane, Anete Klintsone, Oskars Virsis, Mārtiņš Laksa, Gatis Melderis un citi.

Ņemot vērā pandēmijas apstākļus, turnīra norise izpalika 2021. un 2022. gadā, tomēr tas nav licis zaudēt dalībnieku un interesentu entuziasmu piedalīties 72. Tradicionālajā basketbola turnīrā. Organizatori informē, ka līdz 11. janvārim iespējams pieteikties dalībai turnīrā, pulcējot arvien jaunas komandas, lai tiktos spēles laukumā.

Liels paldies turnīra labvēļiem – Valmieras novada pašvaldībai, Tomam Kukainim, SIA „Artavs”, SIA „Tīrumkalni”, SIA „Vinetas Zviedres zobārstniecība”, SIA „Rostes”, SIA „Helda”, SIA „Rūjienas saldējums” un SIA „Naukšēni”.

Informāciju sagatavoja:
Rūjienas vidusskola