Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Rūjienas saldējuma svētki

Rūjienas saldējuma svētki

Rūjienas saldējuma svētki 2024

Maijs. Rūjiena. Saldējums. Vārdi, kas raisa īpašas emocijas un asociācijas, bet, kopā lasīti, atgādina, ka maijs Rūjienā ir Saldējuma svētku un Rūjienas vārda dienas svinību laiks. Aicinām svinēt kopā 25. maijā pilsētas estrādē un pie “Rūjienas saldējums” ražotnes!

Dienu sāksim jau plkst. 9.00, apmeklējot amatnieku un mājražotāju darinājumu tirdziņu. Būs iespēja gan palutināt garšas kārpiņas, gan priecēt acis ar mājā un dārzā noderīgām lietām.

Mūsu pašu un ciemos sabraukušajiem, kā rūjienieši saka, denčiem, t.i., bērniem, neļausim ilgi vāļāties pa gultu, jo norises, kas īpaši patiks mazākajiem svētku viesiem, sāksies no plkst. 10.00. Būs interaktīvi un džungļu elementi “Annels” vadībā, kā arī pašmāju jauniešu veidotās un sagatavotās aktīvās un radošās nodarbes.

Ja kāds nebūs pamanījis, ka ir svētki, tad to noteikti paziņos motobraucēji ar skaļiem trokšņiem. Viņi parādes braucienu sāks plkst. 10.00 un dosies pa Rīgas un Valdemāra ielu līdz estrādei.

Svētku svinīgā atklāšana norisināsies plkst. 10.30.

No plkst. 11.00 ikviens aicināts baudīt muzikālus priekšnesumus bērnu un jauniešu vokālo grupu “Dimantiņi” (Rūjiena), “Notiņas” (Valmiera) un “Atestāts” (Rūjiena) izpildījumā.

Plkst. 12.00 sveiciens mazākajiem viesiem – uzvedums “Saldējumdienas stāsts”. Tas ir stāsts par to, ka tuvojas Saldējuma svētki, tāpēc saldējuma fabrikā ir liela rosība. Kas notiek apkopējas Grietas Tīrmīles kabinetā? Svarīgi zvani mijas ar uzkopšanas darbiem. Taču nelāgas sagadīšanās dēļ īpašs zvans no Lutauša tiek pārprasts, un Lutausis, bēdu pārņemts, plāno pārņemt vadību saldējuma fabrikā. Kas notiks tālāk, to aicinām uzzināt uzvedumā “Saldējumdienas stāsts”.

No plkst. 13.00 pie saldējuma ražotnes Upes ielā 5 par pārsteigumiem rūpēsies “Rūjienas saldējums”.

Plkst. 14.00 anšteltīg cilvēk no pasauls cildinās Rūven pa to pērl jeb Rūjienas cildināšana, sveicot ar iegūto titulu “Baltijas jūras reģiona kultūras pērle 2024”. Ceremoniju atklās pūtēju orķestris “Tālavas taurētājs”. Turpināsim ar Rūjienas vārda dienas svinībām, pasniedzot septiņas svētku tortes. Tā ir skaista tradīcija – katram vārda “Rūjiena” burtam veltīta torte, saimniecēm piemeklējot atbilstošas garšas, kas uzburs visīstenāko svētku noskaņu.

No plkst. 16.00 turpmāko svētku norišu apmeklējums būs par maksu. Ieejas biļetes cena uz visiem koncertiem kopā ir 5 EUR (bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja – bez maksas), turklāt katra biļete piedalīsies loterijā:

  • plkst. 16.00 jaunā un talantīgā dziedātāja Paula Saija izpildīs iemīļotas un labi zināmas kompozīcijas, tostarp Raimonda Paula dziesmas ar dzejnieku Jāņa Petera un Guntara Rača vārdiem;
  • plkst. 17.30 uz skatuves kāps Kato – dziedātāja, vokālā pedagoģe un dziesmu autore, kuras mūzikā ir saklausāmas, kā viņa pati saka, “mīlestības tēmas, dziesmas par jūtām un sajūtām“;
  • plkst. 18.30. Chris Noah – mūziķis, dziesmu autors, kurš savā mūzikā apvieno indie mūzikas elementus un mūsdienu popmūziku, atzinību guvis par samtainu vokālu, personīgiem dziesmu tekstiem un spēcīgām melodijām;
  • plkst. 20.00 grupa “Opus Pro” izpildīs daudzu iemīļotās dziesmas, kuru skanējums un vēstījums īpašs šķiet dažādu paaudžu klausītājiem.

Plkst. 21.30 – ieejas biļešu loterija.

Uz balli kopā ar grupu “Vēja radītie” aicinām no plkst. 22.00.

Visas dienas garumā par svētku noskaņu rūpēsies Magnuss Eriņš, dīdžejs un radio ētera personība.

Tiekamies 25. maijā Saldējuma svētkos un Rūjienas vārda dienas svinībās!