Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Purva kurpju pārgājiens ar zinātnieci Ilzi Ozolu

Purva kurpju pārgājiens ar zinātnieci Ilzi Ozolu

Tūkstošiem gadu veidojušies, sevī uzkrājuši dažādas dabas un vēstures liecības – purvi ir svarīga mūsu ekosistēmas sastāvdaļa. Tie staro zeltainos saullēktos un kūp miglas pielietos vakaros, lai gan šķietami klusi un mierīgi – purvi ir piepildīti ar dzīvību un vērīgākajiem atklāj dažādus dabas brīnumus. Svētdien, 28. augustā, plkst. 10.00 norisināsies purva kurpju pārgājiens Oleru purvā kopā ar purvu pētnieci, ģeoloģi un “Ezeru un purvu izpētes centra” (EPIC) vadītāju Ilzi Ozolu. Pārgājiens noslēgsies vēsturiskajā Oleru muižā, kur dalībnieki pētīs purvā savāktos kūdras un sūnu paraugus, kā arī viesosies pie Oleru muižas saimniekiem – Kārļa un Ievas Zemīšiem.

Pārgājiena dalībnieku uzmanības centrā būs Oleru purvs un tā dabas vērtības, izzinot purvu nozīmi mūsu dzīvē, un netālu esošā Oleru muiža. Pārgājiens ar purva kurpēm vedīs pa aptuveni trīs km garu purva maršrutu, kas būs vieglas grūtības pakāpes, un vakarā rezultēsies ar patīkamu nogurumu un saldu miegu. Uz purvu un atpakaļ no tā dosimies ar kājām pa pus kilometru garu taciņu. Kopējā viesošanās Oleru pusē ar visām aktivitātēm aizņems aptuveni piecas stundas. Lai pasākuma aktīvā daļa būtu patīkama, aicinām vilkt gumijas vai ūdensnecaurlaidīgus pārgājienu zābakus un ērtu, laika apstākļiem atbilstošu apģērbu, kā arī līdzi paņemt dzeramo ūdeni un kādu spēka našķi atpūtas brīdim purvā.

Pārgājiena dalības maksa ir 10 EUR pieaugušajiem, savukārt skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – 8 EUR. Pārgājiens nav piemērots cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Pasākuma dalības maksā iekļauta purva kurpju noma, gida pakalpojumi, garda zupa, ekskursija Oleru muižā un citi pārsteigumi. Pārgājiena sākums pie Oleru muižas plkst. 10.00 (GPS 57.8096, 25.3616).

Lai piedalītos pārgājienā, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot uz e-pastu  vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10). Vietu skaits ierobežots!

Dodoties dabā, aicinām būt atbildīgiem un ievērot dabai draudzīgas rīcības principus – ko atnesi, to aiznes! Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts, fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Nākamais aktīvās atpūtas pasākums norisināsies Tēvu dienā, 11. septembrī. Plašāk par aktivitātes norisi būs iespējams uzzināt drīzumā visit.valmiera.lv.