Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Pārgājienu un velo cikla “Ziemeļu stiga” 6. posms

Pārgājienu un velo cikla “Ziemeļu stiga” 6. posms

Noslēdzošo pārgājienu un velo cikla “Ziemeļu stiga” 6. posmu 17. septembrī sāksim Naukšēnos, kāpjot uz velosipēda un dodoties pa zemes, meža un asfalta celiņiem, lai lūkotu pēc pierobežā augošajām sēnēm un sasniegtu Latvijas – Igaunijas robežpunktu “Unguriņi”.

28 kilometru garais, vidējas grūtības velobrauciens vedīs pa Naukšēnu apvienības takām un zemes ceļiem, dažbrīd pieveicot kādu lielāku pauguru un ļaujot aplūkot apkārtnes ainavu. Lai velobrauciens būtu pozitīvu piedzīvojumu piepildīts, aicinām pirms tā izvērtēt savu fizisko sagatavotību un izmantot drošības līdzekļus, pārvietojoties ar velosipēdu, – ķiveri, cimdus, aizsargus u.c. 

Velobraucienā neiztikt bez pieturvietām un stāstiem, ar kuriem dalībniekus iepazīstinās  brauciena vadītājs – velo, pastaigu dabā un laivu braucienu entuziasts Toms Treimanis. Uz neilgu brīdi piestāsim Z/S “Sporas”, kur iepazīsim mājlopu audzēšanu, savukārt noslēgumā mielosimies ar sātīgu zupu. Braucienā ar muzikālu priekšnesumu piedalīsies Kārlis Kazāks. Kārlis Kazāks ir latviešu mūziķis un dziesmu autors, “Latvijas Radio 5” direktors. Kopš 2012. gada projekta “Velomūzika” virzītājs, tā laikā vairāki mūziķi ar velosipēdiem apceļo Latviju, mūziku mainot pret naktsmājām visdažādākajās vietās.

Maršruts būs lineārs. Dalībnieki aicināti ar saviem transportlīdzekļiem ierasties sākuma punktā – stāvvietā pie Naukšēnu apvienības pārvaldes (“Pagasta nams”, Naukšēni, Naukšēnu pagasts), lai sagatavotos velo braucienam. Tad autovadītājiem būs jāpārvieto automašīnas uz noslēguma punktu Unguriņos, un ar organizētu autobusu viņus atvedīs uz maršruta sākuma punktu Naukšēnos. Katrs dalībnieks, kurš būs reģistrējies, saņems velobrauciena tehnisko aprakstu, lai atbilstoši tam sagatavotos.

Velobrauciena dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc savu dalību aicinām pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213 vai rakstot uz e-pastu , vai arī ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Bruņinieku ielā 1) līdz 16. septembrim. Velobrauciena dalības maksa ir 5 EUR.

Pārgājienu un velo ciklā ir seši posmi. Pirmais posms aprīlī veda no Valmieras uz Strenčiem un bija veicams ar kājām. Otrais posms veda no Strenčiem uz Jērcēniem cauri Sedas purvam. Trešais posms no Jērcēniem caur Ēveli uz Rencēniem bija veicams ar velosipēdu. Ceturtais posms no Rencēniem gar Burtnieka ezeru un Oleru muižu uz Rūjienu bija veicams ar velosipēdu. 20. augustā 16 kilometru garumā ar kājām devāmies piektajā posmā no Rūjienas uz Naukšēniem. Noslēdzošais sestais posms 17. septembrī vedīs no Naukšēniem caur Piksāru baznīcu uz Latvijas – Igaunijas “Unguriņu” robežpunktu un būs 27 kilometru garš. Par katru posmu plašāka informācija sekos tīmekļvietnē visit.valmiera.lv.

6. Ziemeļu stigas posmu atbalsta SIA “Naukšēni”, katram dalībniekam sarūpējot atspirdzinošu Valmieras minerālūdeni. 

Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Uzņemtie fotoattēli un video var tikt izmantoti, lai atspoguļotu pārgājiena un velo cikla norisi un popularizētu Valmieras novadu. 

Informāciju sagatavoja: Toms Treimanis, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes vadītājs, Mob. tālr.: 28644530, visit.valmiera.lv