Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Pārgājiens “Ūdens noslēpumi Naukšēnos”

Pārgājiens “Ūdens noslēpumi Naukšēnos”

Kad beidzot pēdējās sniega pārslas izkusušas un putni sāk pieskandināt debesis, ūdens lauž ceļu uz pavasari! Visā pasaulē 22. martā tiek atzīmēta Pasaules Ūdens diena. Lai izceltu ūdens nozīmību un apzinātu tā vērtību, Valmieras novada Tūrisma pārvalde aicina uz Pasaules Ūdens dienas pārgājienu, kas norisināsies 26. martā plkst. 10.00 Naukšēnos.

Pastaigā ar vēstures piegaršu, dosimies kopā ar vietējo stāstu zinātāju Unu Audijāni. Maršruts būs apļveida, aptuveni 5 km garš un kopā ar viesošanos aizņems aptuveni piecas stundas. Pārgājiens sāksies Naukšēnu centrā. Vispirms apmeklēsim Naukšēnu muižu, izzināsim muižas vēsturi, apskatīsim muižas zāli, kā arī ieskatīsimies tās siernīcā un klētī. Tālāk pastaigā pa Naukšēniem dosimies ekskursijā un degustācijā uz SIA “Naukšēni” – minerālūdens pildīšanas cehu, kur pilda izslavēto Valmieras minerālūdeni. Pārgājiena laikā divas reizes šķērsosim Rūjas upi un nonāksim Naukšēnu Cilvēkmuzejā. Muzejā atrodami un izdzīvojami stāsti par naukšēniešiem un ne tikai par viņiem.

Pasaules Ūdens diena mums atgādina par nepieciešamību aizsargāt un rūpēties par mūsu planētas ūdens resursiem un aicina katram cilvēkam apzināties ūdens vērtību, piedomājot pie ikdienas paradumiem. Tāpēc katra ģimene, skola un kopiena var kaut ko mainīt, mainot ūdens lietošanas, patēriņa un apsaimniekošanas veidu savā dzīvē. Kā piemēram, netecināt lieki ūdeni, izmest atkritumus tiem paredzētajās vietās, saudzēt dabu un piedalīties vides sakopšanas aktivitātēs. Esi daļa no pārmaiņām, kuras vēlies redzēt pasaulē – dari to, kas ir tavos spēkos!

Lai diena būtu patīkama, aicinām vilkt ērtu, laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, kā arī līdzi paņemt ūdeni. Pārgājiena noslēgumā mielosimies ar gardām uzkodām un sasildīsimies ar karstu tēju. Pārgājiena sākuma punktā iespējams nokļūt ar privāto auto.

Pārgājiena dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc savu dalību aicinām pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot uz e-pastu vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10). Pārgājiena dalības maksa ir 5 EUR.

Informāciju sagatavoja: Tatjana Lauze, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes pasākumu organizatore, Mob. tālr.: 26332213

Pārgājiena Ūdens noslēpumi Naukšēnos ilustratīvs attēls