Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Pārgājiens “Papīra laivas ceļojums”

Pārgājiens “Papīra laivas ceļojums”

Vai esiet izvēlējušies, ko ar ģimeni darīsiet brīvdienās? Ja ne, Valmieras novada Tūrisma pārvalde aicina ģimenes ar bērniem uz pārgājienu, kas norisināsies sestdien, 29. aprīlī plkst. 11.00 Valmierā. Nāciet satikt domu biedrus, lai dotos kopīgā pavasara pastaigā, izgatavotu papīra laivu un palaistu to ūdens ceļos! Pārgājiena noslēgumā viesosimies BeTRITON rūpnīcā, lai klausītos uzņēmuma pārstāvju īpašo stāstu par to, kā radās ideja radīt velo amfībiju, kas ļauj ceļot gan pa ūdeni, gan zemi.

Aptuveni 3 km garais apļveida maršruts kopā ar viesošanos ilgs līdz četrām stundām. Pārgājiens sāksies pie Valmieras Tūrisma informācijas centra, kur kopīgā aktivitātē no videi draudzīga papīra gatavosim papīra laivas. Tālāk dosimies pastaigā pa Ziloņu ielu uz Rātsupīti, kur varēs palaist  izgatavotās papīra laivas un sekot tām līdz ietekai Gaujā. Pēc tam gar upes kreiso krastu dosimies ciemos, izzināt un apskatīt pasaulē pirmo un šobrīd vienīgo velo amfībiju BeTRITON, kas vēl nebijušā un videi draudzīgā veidā sniedz unikālu ceļošanas pieredzi. Transportlīdzeklis sevī apvieno elektro velosipēdu, elektro laivu un mini kemperi, ļaujot pārvietoties kā pa ūdeni, tā arī pa zemi. Pārgājiena dalībniekiem būs iespēja pašiem apskatīt unikālo transportlīdzekli un vairākas tā prototipu versijas. 

Lai diena būtu patīkamāka, aicinām vilkt gumijas vai mitruma izturīgus pārgājiena zābakus, ērtu, laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, pārgājiena somā līdzi paņemot ūdens pudeli. Pārgājiena noslēgumā mielosimies ar gardām uzkodām un sasildīsimies ar karstu tēju. Pārgājiena dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc savu dalību aicinām pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot uz e-pastu  vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10). Pārgājiena dalības maksa ir 5 EUR pieaugušajiem, bērniem līdz 6 gadu vecumam bez maksas.