Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Valmierā notiks rogaininga seriāla “Pilsētu leģendu” trešais posms

Valmierā notiks rogaininga seriāla “Pilsētu leģendu” trešais posms

Rogainings Valmierā notiks jau ceturto gadu pēc kārtas, un tas tiek rīkots sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību, kā arī ar Isostar, Garmin, Valmiermuižas alus un Kokmuižas alus, Magnesia atbalstu. Dalībniekiem atbilstoši spējām un vēlmēm organizatori piedāvā 6h Garmin, 4h Kokmuiža un 2h ISOSTAR rogaininga distances, kā arī 3h MTB, rogaininga skrējienu 2h (O –Run) un rogaininga pastaigu bērniem.

Šogad Valmieras rogainingā pirmo reizi ciemosimies pie mitoloģiskajām būtnēm – drumliniem. Gudri, sirmi vīri stāsta, ka tos pirms padsmit tūkstošiem gadu iztēsis ledājs, lēnām slīdot dienvidu virzienā un zem sevis atstājot līdz 5 km garus paugurus kā guļošus milžus, starp kuriem mirkst purvainas ielejas un ezeri (arī Burtnieku ezers). Karte šoreiz būs izstiepta tieši ledāja un drumlinu guļas virzienā – no ziemeļiem (Līgotņu melleņu purvam) uz dienvidiem (līdz pat Gaujas stāvajiem krastiem). Bet starts – jau izsenis izslavētajā Valmiermuižas parkā. Ja nogulēsi Valmieras rogaininga pieteikšanos, tad naktī atnāks drumlins, sagrozīs tavu kompasu un pazaudēs kreiso kedu.

Leģenda par seno Valmiermuižas alus darītavu un slaveno Valmiermuižas (medību) pils parku vēsta, ka 13/14. gadsimtu mijā Valmieras pilij piederēja varens krogs, kur tirgoja kungu alu. 1624. gadā to aizcēla uz vietu, kur Valmiermuižas alus darītava atrodas patlaban. 1762.gadā muižu pārņēma Šlēsvigas princis Pēteris Augusts Frīdrihs, kurš te uzcēla medību pili ar briežu dārzu. Šeit bieži ciemojās smalki viesi ceļā uz Pēterburgu.

Pasākuma dienā dalībnieki laipni aicināti viesoties Valmiermuižas alus virtuvē līdzās Valmiermuižas alus darītavai, kurā nobaudīt brangas pusdienas un pieskaņoti brūvējumu. Savukārt Valmiermuižas tirgotavā  rodi pilnmutīgus brūvējumus, ciemakukuļus un pieskaņotus našķus.

Rogaininga sacensībās ar 2 līdz 4 dalībniekiem komandā piedalās gan sportisti un orientēšanās entuziasti, kuri jau ir šo sacensību meistari, gan arī aktīvā un sportiskā dzīvesveida mīļotāji, kuriem patīk savu brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā un aktīvi darboties. Tāpēc šādu iespēju izmanto arī vairākas ģimenes, jo rogainings savā būtībā ir ļoti demokrātiska nodarbe, jo dalībnieki var izvēlēties savām spējām piemērotu distanci un kontrolpunktu daudzumu.

Reģistrēties dalībai iespējams mājaslapā rigasrogainings.lv/lv/registracija/. Sīkāka informācija par sacensībām pieejama mājaslapā rigasrogainings.lv.  Valmieras novada iedzīvotājiem, reģistrējoties sacensībām ar atlaides kodu VLM22 tiek piemērota 20% atlaide no dalības maksas!