Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Notiks akcija “Dzejolis uz trotuāra”

Notiks akcija “Dzejolis uz trotuāra”

Dzejas dienu laikā dzeja būs sastopama ik uz soļa. Vārda tiešajā nozīmē. Par to 14.septembrī parūpēsies Valmieras Valsts ģimnāzijas 7. līdz 12.klases skolēni, piedaloties akcijā “Dzejolis uz trotuāra”. Dažādās vietās Valmierā no plkst.10.30 līdz 12.50 ikviens aicināts palūkoties zem kājām, apstāties un veltīt brīdi, lai izlasītu, kādas dzejā izteiktās domas ir uzrunājušas jauniešus.

Dzejas rindas, ko iemūžināt pilsētvidē, līdz tās aizskalos lietus, jaunieši izvēlas paši. Arī vietas izvēlei, kur būs lasāms dzejolis vai tā fragments, ir simboliska nozīme. Tādā veidā jaunieši aicina apstāties un padomāt, par ko ir dzejas rindas un ko tās izsaka katram no mums. Akcija norisināsies pie Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas, Valmieras pilsdrupām, Valmieras novada pašvaldības ēkas, Valmieras Mūzikas skolas, Vecpuišu parkā, pie Valmieras Jaunatnes centra “Vinda”, pie topošā sporta un aktīvās atpūtas parka “Mežs” un citviet.

Akcija norisināsies jau sesto gadu, rosinot arī jauniešus lasīt dzeju un piedzīvot citādākas literatūras stundas.

Par tradīciju kļuvis arī Dzejas slams – sacensības, kurās jaunie dzejnieki izpilda savus oriģināldarbus auditorijai un žūrijai. Šogad tas notiks 14.septembrī plkst.15.30 Valmieras sākumskolas amfiteātrī.