Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / “Nezināmā zvaigzne”

“Nezināmā zvaigzne”

Nezināmā zvaigzne

15.martā plkst. 19:30 Rūjienas Kultūras centrā viesosies Cēsu teātris. Mihails Sebastians “NEZINĀMĀ ZVAIGZNE”, režisore Edīte Siļķēna.

Ieeja 3 EUR.

Mazpilsētā dzelzceļa stacija reizēm mēdz būt visromantiskākā vieta – tur vilcienus sagaidot un pavadot saplūst visi pilsētas ļaudis, tā reizē ir jūra, osta un nezināmā tāle. Un ja kādu dienu šai mazpilsētas stacijā ierodas kāda nezināma dāma, kura veidota no nedaudz smaržu, daudz slinkuma un zināmas devas fantāzijas… var sākties daudz pārpratumu, aprunāšanas, humora, kaislīgas satikšanās un sāpīgas šķiršanās.

Romantiska komēdija, tā vislabāk varētu raksturot šo izrādi. Lugu autors sarakstīja 1944.gadā, tā kalpojusi par pamatu vairākām filmām, tikusi un joprojām tiek iestudēta daudzos pasaules un Latvijas teātros.

Lai arī lugas darbība norit kādā Rumānijas mazpilsētā pagājušā gadsimta sākumā, Cēsu teātris šo izrādi velta visam Latvijas pilsētām, kuras saistītas ar dzelzceļu.

“Nezināmajā zvaigznē” darbojas gandrīz viss Cēsu teātra kolektīvs, padarot to dzīvespriecīgu, jo turpinot savas muzikālā teātra tradīcijas, izrādē skan dziesmas, ko radījuši Cēsu teātra dalībnieki Juris Krūze (mūzika) un Lauma Daugiša (vārdi).

Kustību konsultante Rita Lūriņa, scenogrāfe Sandra Dikmane, kostīmu māksliniece Rudīte Liepiņa, gaismu partitūru izrādei radījis Uģis Sirmais.

Galvenajās lomās:

Mona, Nezināmā –Ilze Jansone

Skolotājs – Mārtiņš Jēgers

Grigs – Guntars Norbuts

Stacijas priekšnieks – Roberts Čunka

Madmazele Kukū – Inuta Briede

Udrja – Jānis Gabrāns

Ikims – Normunds Bērziņš