Nakts rogainings

Kad 24. septembra vakarā pienāks krēslas laiks, iedegsies lukturīši un piedzīvojumu meklētāji dosies orientēšanās izaicinājumā. Viņi ir komandas cilvēki, un kā komanda veiks šo uzdevumu – gan orientēšanos apvidū, gan orientēšanos zināšanās par Valmieru, tās notikumiem, cilvēkiem. Vai vēlies būt starp viņiem? Piesakies līdz 21.septembra plkst.8.00 šeit. Dalība ir bez maksas.

Dalībniekiem būs iespēja startēt trīs dažādās distancēs pilsētvidē un tuvējās apkārtnes mežos: Latvijas orientēšanās nakts 3 stundu rogainings saskaņā ar Latvijas Orientēšanās federācijas apstiprinātajiem rogaininga sacensību noteikumiem; 1,5 stundu “Val-mierīgā garā” rogainings vai 2 stundu velo-orientēšanās distance “Velo-rogainis”, šajās divās distancēs orientēšanās tiks apvienota ar erudīcijas uzdevumiem, aicinot Valmieru iepazīt neierastā gaismā.

Valmieras nakts rogainingā gaidītas komandas divu līdz piecu cilvēku sastāvā, kur vismaz viens dalībnieks ir pilngadīgs. Piedalīties aicinātas ģimenes, darba kolektīvi, draugu kompānijas un ikviens, kurš piektdienas vakaru vēlas pavadīt aktīvi un pozitīvā kompānijā, startējot sev piemērotākajā grupā- OPEN, Sieviešu grupa, Ģimenes grupa, veterānu grupa– Latvijas orientēšanās nakts 3 stundu rogainingā, vai kādā no distancēm: “Val-mierīgā garā” vai “Velo-rogainis”.

Komandai nepieciešams uzlādēts mobilais telefons vai planšetdators ar bateriju, kas spēj darboties aktīvā režīmā visu sacensību kontrollaiku. Atzīmēšanās notiek mobilajā aplikācijā Qrenteerings, kad komanda sasniedz izvēlēto kontrolpunktu un nolasa tur esošo QR kodu. Aplikācija pieejama Google Play un Apple App Store.

Sacensību dalībnieku pienākums ir ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Īpaša uzmanība jāpievērš atstarotāju un kabatas lukturīšu esamībai, jo sacensības notiks diennakts tumšajā laikā.

Piedzīvojums 24. septembrī sāksies un noslēgsies pie Jāņa Daliņa stadiona:

  • No plkst.18.30 – reģistrācija un karšu saņemšana;
  • Plkst.19.45 – instruktāža;
  • Plkst.20.00 – starts Latvijas orientēšanās nakts 3 stundu rogainingam;
  • Plkst.20.00 – starts “Val-mierīgā garā” un “Velo-rogainis” distancēm.

Savukārt finišs “Val-mierīgā garā” distancei gaidāms plkst.21.30, “Velo-rogainis” – plkst.22.00, bet Latvijas orientēšanās nakts 3 stundu rogaininga finišs – plkst.23.00.

Katrā grupā tiks apbalvoti 1.–3.vietu ieguvēji, kā arī var tikt piešķirtas īpašās balvas. Apbalvošana notiks 15–30 minūtes pēc attiecīgās dalībnieku grupas kontrollaika beigām.

Ar Valmieras nakts rogaininga 2021 nolikumu iespējams iepazīties šeit.

Latvijas Orientēšanās nakts 14 pilsētās, tostarp Valmierā, notiks Eiropas Sporta nedēļas laikā.

Aicinām ievērot distancēšanos, rūpējoties par savu un līdzcilvēku drošību.

Pasākumu organizē Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar karšu izdevniecību “Jāņa sēta” un Latvijas Sporta federācijas padomi. Pasākuma organizēšana tiek līdzfinansēta ar Eiropas Savienības Erasmus+ projekta Eiropas Sporta nedēļa un valsts budžeta līdzekļiem. Sacensību galvenais sponsors ir veikalu tīkls “MAXIMA”.