Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Muzikāli dokumentāla izrāde “Barikādes.docx”

Muzikāli dokumentāla izrāde “Barikādes.docx”

Pieminot 1991.gada janvāra barikāžu laiku un balstoties uz dalībnieku atmiņu stāstiem tapusi muzikāli dokumentāla izrāde „Barikādes.docx.” Izrādi varēs noskatīties 19. janvārī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā.

Izrāde balstīta uz Latgales un Vidzemes barikāžu dalībnieku, kuri 1991. gadā bija 18 – 25 gadus veci jaunieši, atmiņām. Paldies visiem, kuri dalījās ar saviem pieredzes stāstiem!

Lielākais nezināmais ir 20. janvāra uzbrukums Iekšlietu ministrijas ēkai. Izrādes sižets ir par Ediju Riekstiņu, par katra dalībnieka atmiņām, pieredzi un emocijām, ko pārdzīvoja 1991.gada janvārī. Izrādes gaitā stāstīta katra dalībnieka barikāžu pieredze – hronoloģiski, no sākuma līdz beigām.

Izrādes veidotāji pētīja Barikāžu nozīmi to dalībnieku dzīvēs, iedziļinājās viņu atmiņās, sajūtās, lai izdzīvotu tās 30 gadus vēlāk uz teātra skatuves, dziedot tā laika iemīļotās dziesmas „Nāc dejot”, „Zem diviem karogiem”, „Dzimtā valoda” un citas.

Kādas ir šodienas sabiedrības attiecības un zināšanas par barikāžu notikumiem?

Radošā komanda:

Režisors: Mārtiņš Eihe

Dramaturģija: Laila Burāne

Scenogrāfija: Pamela Butāne

Horeogrāfija: Jana Jacuka

Muzikālais konsultants: Artūrs Čukurs

Lomās: Sandija Dovgāne, Kristīne Klimanova, Kārlis Tols un Andris Zeļonka

Izrāde latviešu valodā

Ieteicamais vecums: 14+

Izrādes ilgums: 1h 10min

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzē”.

Iestudējums tapis sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu. Izrāde iekļauta programmas „Latvijas skolas soma” piedāvājumā 8. – 12. klašu jauniešiem.

Barikāžu fotogrāfijas izmantotas no Barikāžu dalībnieku personīgā arhīva un Balvu novada muzeja, Borisa Koļesņikova arhīva un LNVM Tautas Frontes muzeja nodaļas.

Informāciju sagatavoja:

Rēzeknes NBKN reklāmas speciāliste Elīna Zujāne, t.26589432