Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Mūzika ābeļu dārzā

Mūzika ābeļu dārzā

Sestdien, 12. augustā, Valmierā, Austrumu ielā 31 plkst. 17:00, notiks Mūzikas svētku Burkānciemā otrais koncerts.

Koncertu Veinbergu ģimenes ābeļu dārzā, atklās Ritmas Pētersones-Cepītes klavierspēles  audzēkne Elīza Veinberga. Viņa atskaņos 20.gs. vidus amerikāņu komponista Viljama Gilloka, saukta par klavierpedagoģijas Šūbertu, skaņdarbu Vīnes rondo.

Krāsainu, vasaras krāsām un noskaņām atbilstošu  muzikālo programmu sagatavojis Universum mūzikas un mākslas vidusskolas orķestris diriģenta Aivara Cepīša vadībā. Orķestrī kopā muzicē skolas audzēkņi, absolventi un arī skolotāji. Koncertā skanēs gan klasiskās mūzikas nemainīgās vērtības, gan arī mūsdienu skaņdarbi. Skolas orķestra divu gadu darbības pieredzē ir koncerti Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Svētku sajūtu radīs un klausītājus priecēs arī jaunie mūziķi no Universum mūzikas un mākslas vidusskolas – Marks Urbanovičs, Kristiāns Vētra, Amālija un Polianna Vatuļinas, Paula un Kristaps Grigorjevi,  Estere un Pēteris Cirši. Koncertmeistare Anitra Rause, audzēkņus koncertam sagatavoja skolotāji Ilze Petrovska, Ritma Pētersone-Cepīte, Jānis Dimants un Aivars Cepītis.

Uzstājoties koncertā, klausītājus muzikālā ceļojumā ar Džoakīno Rosīni Maršu aizvedīs saskanīgais duets Jānis Dimants, tuba un Aivars Cepītis, klavieres.

Klausītājus priecēs arī Kalniņu ģimene – Valmieras Mūzikas skolas absolvente, mūziķe Linda Šarkova ar bērniem Alisi un Edžu. Lai arī Linda ar ģimeni šobrīd dzīvo Rīgā, Mūzikas svētkos Burkānciemā piedalīsies jau trešo reizi. Linda ikdienā ir koncertmeistare, bet Alise un Edžus mācās mūzikas skolās. Klausītāji šoreiz viņu atskaņojumā dzirdēs vairākus atšķirīgus priekšnesumus- Henrija Pērsela barokālu dziesmu Nimfas un gani, vairākas mazāk dzirdētas dziesmas no Čikāgas Piecīšu repertuāra, godinot Alberta Legzdiņa 90 gadu atceri. Ir kāds pavediens, kas Piecīšu līderi vieno ar šī gada Burkānciema koncertu galveno varoni, 160 gadu jubilejas gaviļnieku Jāzepu Vītolu, un tās ir trimdas latviešu gaitas svešumā. Par to sīkāk Linda pastāstīs koncertā.

 Kopīgi muzicēs mūzikas skolotāji Anitra un Ivars Rauši, kuri sirsnīgā noskaņā atskaņos Ivara kompozīcijas.

Mūzikas svētkos Burkānciemā pirmo reizi ar stāstījumu  Neklātienes pastaiga pa Valmieras muzikālās izglītības vietām viesosies vēsturnieks, vēstures zinātņu doktors, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vēsturnieks, arī Vidzemes Augstskolas docents Tālis Vigo Pumpuriņš.      

Jau par tradīciju Burkānciema Mūzikas svētkos kļuvušas ģimeņu gleznu izstādes. Apmeklētājiem citgad bijusi iespēja apskatīt leģendārās pianistes Jautrītes Putniņas mātes Elzas Putniņas un dēla Māra Putniņa gleznas, Ineses  Andersones un viņas meitas Elzas Līnas Andersones gleznas, kā arī šī raksta autores, viņas bērnu un mazbērnu veidotos gleznojumus. Šoreiz Austrumu ielas Dārza koncertā būs aplūkojamas Elmas Veinbergas un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēknes Elīzas Veinbergas gleznas.    

Pēc koncerta klātesošajiem būs iespēja ne tikai klausīties valmierietes, vēsturnieces  Indras Vīlisteres stāstījumā par dzīvi un garšām astoņpadsmitajā gadsimtā, bet arī baudīt  sviestā ceptas ābolu šķēles. Tās stāstniece kopā ar Indru Bērziņu turpat koncerta vietā gatavos pēc senas receptes, kura atrodama vēsturiskā izdevumā – pirmajā pavārgrāmatā latviešu valodā, kuru 1795. gadā sagatavojis Rubenes draudzes mācītājs Kristofs Harders.

Aicinām ikvienu atnākt un kopā pavadīt skaistu  vasaras vakaru!

Mūzikas svētki Burkānciemā notiek ar Valmieras novada pašvaldības un Universum mūzikas un mākslas vidusskolas atbalstu.