Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Mūrmuižas Tautas universitāte

Mūrmuižas Tautas universitāte

Migela de Servantesa romāns Dons Kihots ir pasaules literatūrā viens no nozīmīgākajiem darbiem, pirmais modernais romāns literatūras vēsturē. Šogad aprit tieši 100 gadi, kopš šis romāns pirmo reizi izdots latviešu valodā (Ādolfa Ersa tulkojumā). Atsauces uz Donu Kihotu ir atrodamas teju visu valstu pasaules literatūra, un arī latvieši nav izņēmums. Edgars Mākens ietērpis mūzikā Ojāra Vācieša dzejoli Dons Kihots, tādejādi piepulcējot plašajam pasaules mūzikas mantojumam arī latviešu komponista skaņdarbu par šo tēmu.

11. septembrī plkst. 14.00 notiks Mūrmuižas Tautas universitātes 34. mācību gada 1. nodarbība, kura ietvaros būs “Literāri muzikāls stāsts par Donu Kihotu veltīts Migela de Servantesa romāna latviskā tulkojuma simtgadei”.

Mūzika organiski savīsies un brīžiem pārklāsies ar Valmieras Drāmas teātra aktiera Ivo Martinsona lasījumiem no Migela de Servantesa romāna Dons Kihots

Pasākumā piedalīsies –  JVLMA docenti Krišjānis Norvelis (bass) un Lelde Tīrele (klavieres), komponists Edgars Mākens un aktieris Ivo Martinsons.

Skanēs fragmenti no Servantesa romāna Dons Kihots, M. Ravēla, I. Albenisa, Ž.Ibēra, F.Obradora un E.Mākena mūzika.

Dalība bez maksas!