Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Muižnieka atslēgu glabātājs aicina pārgājienā uz Veļķu muižu

Muižnieka atslēgu glabātājs aicina pārgājienā uz Veļķu muižu

Muižnieka atslēgu glabātājs aicina pārgājienā uz Veļķu muižu

Līdz ar jauna mēneša iesākšanos, sākušās arī jaunas piedzīvojumu vēsmas Valmieras novadā. Izkustināt kājas, izvēdināt galvu un sajust meža svaigo gaisu, iepazīties ar Vaidavas ezera apkārtni, un mītisko tēlu – Muižnieka atslēgu glabātāju – to visu iespējams piedzīvot pārgājienu cikla “Muižnieka atslēgu glabātājs” pirmajā posmā. Pārgājiens veicams individuāli līdz 28. februārim, sekojot elektroniskam leģendas failam ar ceļa norādēm, kas aplūkojams un lejupielādējams šeit.

Galvenais akcents šajā pārgājienā tiek pievērsts Veļķu muižai un Vaidavas ezera apkaimei, kas izsenis ir bijusi bagāta ar savu skaisto ezeru, meža taciņām un ceļu ielokiem. Pārgājiena laikā ieintriģē ne tikai dabas pērles, bet arī teikas, interesanti nostāsti par muižu un muižniekiem. Maršruta posms ved pa aptuveni 13 kilometru garu asfalta, zemes, meža ceļu un taciņu gājienu. Pārgājiena pirmajā daļā, kā īstā piedzīvojumā, ceļš vedīs gan pa lēzenām, gan dažbrīd stāvām meža taciņām, kas pie attiecīgiem laika apstākļiem var būt apledojušas. Lai pārgājiena laikā nenomaldītos, svarīgi sekot līdzi elektroniskajam leģendas – ceļa norāžu failam. Visiem pārgājiena dalībniekiem, dodoties dabā, aicinām būt atbildīgiem, ievērot dabas saudzēšanas un atkritumu neatstāšanas principus – ko atnesi, to aiznes, ugunskurus kurināt tam paredzētās vietās, kā arī neatkāpties no norādītā pārgājiena maršruta un cienīt apkārtējo cilvēku privātīpašumu teritoriju robežas. Muižnieka atslēgu glabātājs aicina kājās aut pārgājiena zābakus un ļauties piedzīvojumam!

Pārgājienu ciklā galvenā uzmanība vērsta uz piecu Valmieras novada muižu apvidiem – Mūrmuižas nocietinājuma torni, Veļķu, Rūjienas, Sēļu un Pantenes muižām. Pārgājienu cikls norisināsies četros posmos, sākot no februāra līdz maijam, katrā mēnesī aicinot iepazīt konkrēto muižu un tuvumā esošās dabas vērtības. Katra pārgājiena posms tiks publicēts mēneša pirmajos datumos Valmieras novada Tūrisma mājaslapā visit.valmiera.lv. Lejupielādējot failu savā mobilajā viedierīcē un sekojot failā esošajām norādēm, ikvienam izdosies tikt galā ar ielu un taciņu līkločiem. Aktīvākajiem pārgājiena cikla dalībniekiem būs iespēja pretendēt uz Valmieras novada Tūrisma pārvaldes sarūpētajām pārsteiguma balvām. Lai nonāktu aktīvāko dalībnieku lokā, aicinām doties konkrētajā pārgājiena posmā, atbildēt uz jautājumiem, kas uzdoti pārgājiena aprakstā, un atbildes iesūtīt uz e-pastu .

Pārgājienu cikla “Muižnieka atslēgu glabātājs” 2. posms būs pieejams marta sākumā un būs veicams visu marta mēnesi.

Dodoties dabā, aicinām ievērot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, kā arī sekot līdzi aktuālajām laika apstākļu prognozēm – patīkamākai pārgājiena veikšanai!