Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Manhetenas īsfilmu festivāla vakars Valmiermuižā

Manhetenas īsfilmu festivāla vakars Valmiermuižā

Manhetenas īsfilmu festivāla vakars Valmiermuižas alus darītavas viesistabā

29. septembrī plkst. 19.00 Valmiermuižas alus viesistabā kino gardēžus aicina uz Manhetenas īsfilmu kinofestivālu!

Manhetenas īsfilmu kinofestivāls jeb MANHATTAN SHORT ir unikāls pasākums, un šogad festivāls Latvijā atzīmē savu 10 gadu jubileju! Vairāk nekā 100 000 kinomīļu visā pasaulē vienas nedēļas laikā apvienojas ar mērķi – skatīties un balsot par labākajām pasaules īsfilmām. Kino skatītāji Latvijā un visā pasaulē kļūst par kinokritiķiem.

Šogad programmā redzēsim filmas no astoņām valstīm: Skotijas, Čehijas, Slovākijas, Spānijas, Austrālijas, Somijas un Libānas, kā arī pa divām filmām no Francijas un ASV. Finālisti pārstāv labākās īsfilmas no 868 pieteikumiem no 70 valstīm. Šī gada festivāla programmas filmas skar veselu spektru tēmu, sākot no attiecību problēmu risināšanas līdz pat pārcilvēciskām spējām un mistikai. Kāda no filmām atklās skatītājiem 11. septembra notikumu caur aculiecinieka skatījumu; cita – parādīs veidu, kā izvairīties no nosodījumiem sociālajā un ekonomiskajā hierarhijā; vēl kāda – atklās paralēles starp jauno paaudzi un protestējošiem brīvības cīnītājiem.

  • Filmas tiek izrādītas angļu un oriģinālvalodā ar latviešu un krievu subtitriem.
  • Apmeklētāju vecums: 12+.
  • Biļetes cena: 6 EUR (iekļauts Valmiermuižas alus darītavas spirdzinājums).

Biļetes iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties šeit.

Ikviens skatītāju balsojums tiks nosūtīts uz MANHATTAN SHORT galveno mītni, un uzvarētājs tiks paziņots 2022. gada 3. oktobrī ceremonijā Ņujorkā. Festivāla rezultāti tiks publicēti tīmekļa vietnē www.ManhattanShort.com un arī festivāla Latvijas Facebook lapā.

Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība ar Valmiermuižas alus darītavas atbalstu.