Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Rubenē atzīmēs Livonijas Indriķa dienu ar daudzveidīgu pasākumu programmu

Rubenē atzīmēs Livonijas Indriķa dienu ar daudzveidīgu pasākumu programmu

Svētdien, 2021. gada 15. augustā, Kocēnu pagasta Rubenē, vietā, kur savulaik Imeras katoļu priesteris Indriķis (Henricus de Lettis) sarakstīja bagātīgāko no vēsturiskajiem pirmavotiem par tagadējās Latvijas un Igaunijas teritoriju – Indriķa Livonijas hroniku – jau sesto reizi norisināsies Livonijas Indriķa diena. Visas dienas garumā Rubenē, pie Rubenes baznīcas norisināsies dažādas aktivitātes, kurās aicināti piedalīties gan vēstures entuziasti, gan jebkurš cits!

No plkst. 9.30 aicinām piedalīties izglītojošā pārgājienā ar pikniku un vēsturiskajām aktivitātēm “Pa Imeras kauju vietām”. Ekskursijas sākums plkst. 9.30 pie Rubenes baznīcas. Dalībnieki līdz ekskursijas sākuma punktam tiks nogādāti ar autobusu. Ekskursija ilgs līdz plkst. 14.00 un noslēgsies uz Strīķu ceļa pie Kalējalas. Maksimālais dalībnieku skaits ekskursijā: 20. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, rakstot e-pastu uz  līdz 12. augustam vai zvanot pa tālr. 26988129. Ekskursiju vadīs profesionāls gids, vēsturnieks un novadpētnieks Andris Geidāns.

No plkst. 11.00 līdz plkst. 12.30 Rubenes baznīcā norisināsies Dievkalpojums, savukārt no plkst. 12.30 pie Rubenes baznīcas Baltās mājas ielūkosimies, kā top iedzīvināta kāda recepte no Latvijas pirmās pavārgrāmatas latviešu valodā – “tā pirmā pavāru grāmata 414 senas receptes no 18. gadsimta”. Interesenti laipni aicināti nogaršot, kā savulaik muižnieki mielojušies.

No plkst. 12.30 līdz plkst. 15.00 Rubenes baznīcas teritorijā Kocēnu 38. skautu vienība ļaus darboties aktīvi un iepazīt skauta dzīvi, kā arī no plkst. 12.30 līdz plkst. 16.00 Rubenes baznīcas teritorijā būs iespējams pārbaudīt savu precizitāti loka šaušanā, kur profesionāļi gan pastāstīs par loka šaušanas vēsturisko aspektu, gan iepazīstinās ar viduslaiku Livonijas apbruņojumu.

Plkst. 15.00  Rubenes baznīcā norisināsies lekcija “Vēsturiskā Imera” ar uzskates materiāliem kopā ar novadpētnieku Andri Geidānu, bet plkst. 16.00 Rubenes baznīcā plānota tajā esošās ekspozīcijas “Pa hronikas pēdām” demonstrēšana un prezentēšana, kurā piedalīsies gan projekta autori, gan vēsturniece Ineta Amoliņa.

Dienas izskaņā, plkst. 17.00, Rubenes baznīcas dārzā aicinām uz koncertu kopā ar Ainaru Mielavu un Aigaru Voitišķi. Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Ierodoties uz pasākumiem, jāuzrāda derīgs COVID-19 sertifikāts, kas apliecina veikto vakcināciju, un derīgs personu apliecinošs dokuments (pase vai eID karte). Bērni līdz 12 gadu vecumam koncertu var apmeklēt bez sertifikāta uzrādīšanas.

Pasākumu organizē Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar Rubenes evaņģēliski luterisko draudzi.