Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Literāri muzikāla programma “Meitene un Eņģeļi”

Literāri muzikāla programma “Meitene un Eņģeļi”

 

LITERĀRI MUZIKĀLA PROGRAMMA MEITENE UN EŅĢEĻI .

Oleru muižā sestdien, 2024.gada 6.jūlijā plkst.18.00.

Sinfonietta Rīga stīgu kvartets : Agnese Kanniņa – vijole, Kristiāna Krūskopa – vijole, Artūrs Gailis – alts un Kārlis Klotiņš – čells.

Normunds Šnē – elektronika.

Dāvis Eņģelis – stāstnieks.

Programmā: Francis Šūberts, Džordžs Krams.

Programma “Meitene un eņģeļi” iecerēta kā dialogs starp divām savu laikmetu simbolizējošām kompozīcijām – Šūberta 14. stīgu kvartetu reminorā “Nāve un meitene” (1824) un Krama elektrisko stīgu kvartetu “Melnie eņģeļi” (1970). Šūberta kvartets ir romantisma laikmeta dvašas caurstrāvots ar asiem kontrastiem, pilns sajūsmas, dramatisma un skaistuma. Komponists ir izmantojis pats savas dziesmas tēmu, līdz ar to saturiski šeit Nāve ir Meitenes mīļotais. Meitene ir jauna un grib dzīvot, bet Nāve viņai sola saldu mieru savās skavās. Toties Krama opuss ir skaņā neparasts, elektriskiem efektiem papildināts opuss, kur kvarteta mūziķi spēlē arī uz glāzēm, izmanto savas balsis un dažādus sitaminstrumentus. Krams ir citējis Šūberta melodiju, līdz ar to šie opusi, lai arī tik dažādi, ir arī tematiski saistīti. Skaņdarbs radīts Vjetnamas kara iespaidā, un autora iecerē tā ir līdzība ar mūsu vētraino laikmetu. No Šūberta laika harmoniskajiem ideāliem klausītājs nonāk kritušo eņģeļu, numeroloģijas un Bābeliska valodu haosa pasaulē. Tas ir kā sirreāls piedzīvojums ar saknēm mūslaiku realitātē. Krama opusā kvartets ir elektriski apskaņots, par ko rūpējas Normunds Šnē. Dāvis Eņģelis ar savu stāstījumu ieved klausītājus skaņdarbu tēlu pasaulē.

Ieeja par ziedojumiem. Tā kā vietu skaits ierobežots , lūdzam obligāti pieteikt savu apmeklējumu līdz 4.jūlijam, e-pasts . Pieteikumā norādīt – apmeklētāju skaitu.

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Valmieras novada pašvaldība un un biedrība “Oleru muiža”.

Pirms koncerta ierēķiniet laiku arī Muižas dārza apskatei !

Uz tikšanos!

Oleru muižas komanda.