Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Lekcija “Savējais. Romāna “Valmieras puikas” autors Pāvils Rozītis”

Lekcija “Savējais. Romāna “Valmieras puikas” autors Pāvils Rozītis”

Aicina uzzināt vairāk par rakstnieku Pāvilu Rozīti

Rakstnieks Pāvils Rozītis atstājis nenovērtējamu mantojumu – aicinājumu paceļot laikā un iespēju pieredzēt dzīvi Valmierā 20. gadsimta sākumā. “Valmieras puikas” no romāna nosaukuma kļuvis par klātesošu jēdzienu Valmieras dzīvē arī mūsdienās, nesot līdzi mazliet dumpiniecisku garu un jauneklīgu sparu. Bet vai zini, ka Pāvils Rozītis rakstījis arī mīlas dzeju, bieži nēsājis pie jakas atloka piespraustu ziedu, lai iepriecinātu sievietes, un savā daiļradē iemūžinājis arī spilgtus dabas vērojumus, jutekliskumu un kaislības? Lai iepazītu arī šādu Pāvilu Rozīti, aicinām uz tikšanos 8. martā plkst. 18.00 Valmieras muzeja Izstāžu namā.

Pāvila Rozīša 135. jubilejas gadā Valmieras muzejs aicina apmeklēt vēsturnieces Ingrīdas Zīriņas lekciju “Savējais. Romāna “Valmieras puikas” autors Pāvils Rozītis”. Būs iespēja ne tikai uzzināt vairāk par Pāvila Rozīša personību un daiļradi, bet arī klausīties mazāk zināmo Pāvila Rozīša dzeju Valmieras Drāmas teātra aktrises Daces Everss izpildījumā.

Tāpat būs aplūkojami Pāvila Rozīša iespieddarbi, kas glabājas Valmieras muzeja krājumā, tajā skaitā romāna “Valmieras puikas” izdevums, kas izdots 1936. gadā apgādā “Valters un Rapa”.

Latviešu rakstnieks un žurnālists Pāvils Rozītis (1889–1937) rakstīja dzeju un īso prozu, kā arī romānus, no kuriem pazīstamākie ir “Ceplis” (1928) un “Valmieras puikas” (1936).