Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Lekcija par sirds un asinsvadu veselību

Lekcija par sirds un asinsvadu veselību

1. oktobrī no plkst. 14.00 līdz 16.00 Mūrmuižas bibliotēkā notiks lekcija par sirds un asinsvadu veselību ar mērķi informēt iedzīvotājus par dzīvesveida paradumu maiņu, vēršot uzmanību uz sirds un asinsvadu slimībām, to profilaksi un savlaicīgu ārstēšanu.

Lekcijas ietvaros apskatīt biežāk sastopamās sirds un asinsvadu slimības, to ietekmējušos faktorus un profilakses pasākumus. Informēt iedzīvotājus, kā paši var mazināt saslimšanas riskus – ar veselīgu dzīvesveidu, pareizu uzturu, savlaicīgām veselības pārbaudēm u.tml. Veicināt izpratni par hronisku sirds un asinsvadu slimību pazīmēm, kuru gadījumā savlaicīgi jāvēršas pie ģimenes ārsta. Informēt iedzīvotājus par savlaicīgu saslimšanas diagnosticēšanu. Ietvert arī tēmu par cukura diabētu, smēķēšanu un paaugstinātu svaru kā sirds un asinsvadu slimību riska faktoru.

Lekcijas ietvaros paredzēt arī jautājumu un diskusijas sadaļu.

Lekciju vadīs Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Gaiļezers” Endokrinoloģijas nodaļas virsmāsa, grāmatas “Diabēts. Kā apturēt otrā tipa cukura diabētu” autore un “Cukura diabēta ABC” līdzautore Līga Ārente.

Lekcija notiks projekta Nr. 9.2.4.2./16/I/051 “Veselas un veselīgas sabiedrības veicināšana Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā” ietvaros.

Nacionālais attīstības plāns 2020 un Eiropas Sociālais fonds