Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Kulinārā mantojuma meistarklase

Kulinārā mantojuma meistarklase

Rūjienas Tautskola aicina piedalīties kulinārā mantojuma meistarklasēs, kurās paredzēta kopīga darbošanās ēdienu gatavošanā un to degustācija.

11.jūnijā no plkst.10.00-14.00 norisināsies Vestfālenas ēdienu meistarklase, kurā kopā ar Šteinhāgenas sieviešu apvienības dalībniecēm tiks gatavoti četri ēdieni – kartupeļu zupa, piparu rieksti, pufīgā kartupeļu maize, Vestfālenas biezpiena deserts ar ķiršiem. Jāpiebilst, ka Šteinhāgena ir Rūjienas sadraudzības pilsēta Vācijā, ar kuru notiek ilggadīga sadarbība kultūras, izglītības un sociālā jomā.

12.jūnijā no plkst.10.00-14.00 Rūjienas ēdienu meistarklasē savas prasmes rādīs Rūjienas saimnieces. Meistarklase notiks kopā ar Rūjienas amatnieku biedrības “Rūzele” dalībniecēm. Tiks gatavoti Rūjienas salāti, Rūjienas karašiņas, skābeņu-nātru zupa, kaņepju sviests un rupjmaizes kārtojums. 

Piedalīties meistarklasēs aicināts ikviens interesents, iepriekš piesakoties pa tālruni 26397236. Dalībniekiem ieeja bez maksas, jo pasākumus līdzfinansē Valmieras novada pašvaldība. Vietu skaits meistarklasēs ir ierobežots.

Rūjienas Tautskola ir nozīmīgs mūžizglītības, tautas mākslas veicināšanas un nacionālā kulinārā mantojuma apzināšanas un popularizēšanas centrs. Rūjienas Tautskola sadarbojas ciešā sazobē ar Rūjienas amatnieku biedrību “Rūzele”, kuras darbība ir apstiprināta Eiropas kulinārā mantojuma tīklā.