Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Koncertstāsts “DEBISĪ. Ir Jāpiedzīvo..”

Koncertstāsts “DEBISĪ. Ir Jāpiedzīvo..”

Mēs, trīs jaunie mākslinieki – soprāns Etīna Emīlija SAULĪTE, pianists Daniils MICKEVIČS un aktieris Artis JANČEVSKIS, katrs ar savu pienesumu, sevis pārstāvētajā jomā, veidojam kopīgu muzikālu mākslas darbu, kolāžu, stāstu.

 Caur mūzikas un teātra jomu skatītājiem izstāstītsim stāstu par slaveno, izcilo franču impresionisma komponistu Klodu Ašilu DEBISĪ. Ietērpjot mūziķa dzīvesstāstu viņa paša kompozīcijās un vēstulēs, kuras rakstījis gan sev tuviem cilvēkiem, gan tā laika labi pazīstamiem māksliniekiem, gan mūzikas, gan citās kultūras jomās, atklājot ne tikai viņa ārējo dabu, bet arī viņa filozofiju un dziļās jūtas pret mākslu un dzīvi. K.A.Debisī dzīvē ļoti svarīgu lomu spēlēja mīlestība, tās viņam bija daudz. Tāpēc arī mūsu stāsts sāksies ar kādu svarīgu notikumu, bildinājuma atteikšanu, kas koncertprogrammas beigās atkal liks par sevi atgādināt.

Koncertā izskanēs gan Debisī KLAVIERMINIATŪRAS, gan DZIESMAS BALSIJ un klavierēm. Lielu daļu no programmas veidos mazāk zināmu skaņdarbu klāsts. Sākot ar pavisam agrīniem darbiem un noslēdzot ar vēlīniem, iziesim cauri visai K. Debisī raibajai dzīvei. Koncertā tiks uzburta sapņaina, mierpilna, impresionisma noskaņa, kas ļaus skatītājiem aizdomāties par gārīgākām vērtībām, un kaut uz brīdi aizmirst ikdienas steidzīgo rutīnu.

Biļetes: Akustikā vai Biļešu paradīzē