Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Koncertsērija “Augusta debesīs”. Shipsea, Laima Jansone un Miķelis Putniņš

Koncertsērija “Augusta debesīs”. Shipsea, Laima Jansone un Miķelis Putniņš

20. augustā plkst. 18.00 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos izskanēs noskaņu koncerts “Augusta debesīs”, kurā muzikālos stāstus stāstīs ģitārists, solists un dziesmu autors Miķelis Putniņš no grupas “Ezeri”, koklētāja un etnomuzikoloģe Laima Jansone un mūziķis Jānis Šipkēvics.

Noskaņu koncertsērija “Augusta debesīs” ir tradicionāls notikums Dikļos, kas šogad notiks jau ceturto reizi, un kas godina režisoru Uģi Brikmani un viņa vērtības, uzturot kopīgo kultūras mantojumu Dziesmu svētku šūpuļvietā.“Ļaudis ir aicināti uz vieglu un patriotisku noskaņu koncertu, kurā savijas virtuozas improvizācijas ar melodiskām dziesmām, un tas viss ar skatu “Augusta debesīs”.

Uģis Brikmanis ir tas, kurš loloja un cēla Neikena dabas koncertzāli no jauna, bet mēs turpināsim to ievizēt un ieskandināt. Dikļi ir vieta, kurā ļaudis pulcējušies pirmajiem Dziedāšanas svētkiem, vieta, caur kuru modusies tautas apziņa, un šobrīd mums aizvien vairāk ir jāizkopj savas vērtības,” stāsta koncerta mākslinieciskā vadītāja Laima Jansone.

Par koncerta tituldziesmu izvēlēta Imanta Ziedoņa un Renāra Kaupera, Raimonda Tiguļa un Laimas Jansones “Augusta debesīs”. Koncertā skanēs gan latviešu tautas dziesmas, gan mūziķa Jāņa Šipkēvica autordarbi un Laimas Jansones kokles.Uģis Brikmanis bija režisors visiem lielajiem pasākumiem, kuri notika Neikenkalna dabas koncertzālē: “Pirmajiem Dziedāšanas svētkiem – 150!”, folkloras festivāliem “Baltica”, deju uzvedumam “No zobena saule lēca”, kas pirmo uzvedumu dabā piedzīvoja tieši Dikļos, Dziesmu svētku modelēšanas koncertam. Viņš ticēja, ka laba mūzika, labi vārdi, vienošanās kopīgā dejā ir veids, kā atklāt kultūrvēsturisko, leģendām apvīto vietu patieso dabu.

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un pasākuma norises dienā Dikļos, Neikenkalna dabas koncertzālē. Pirmās 100 biļetes: 12 EUR, vēlāk un pasākuma norises dienā – 15 EUR. Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/130047