Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Koncerts vasaras pilnbriedā

Koncerts vasaras pilnbriedā

Vasaras krāšņākajā pilnbriedā, kad visapkārt dabā un dārzos skatāms bagātīgs ziedu krāšņums, Valmierā jau piekto gadu skanēs Mūzikas svētki Burkānciemā.

Pirmais koncerts, kas būs veltījums komponista, diriģenta, pedagoga un mūzikas kritiķa Jāzepa Vītola 160 gadu jubilejas atcerei, notiks sestdien, 29.jūlijā, plkst. 17.00 Valmierā, Namdaru ielā 1.

Mūzikas svētku dvēsele un mākslinieciskais vadītājs ir talantīgais mūziķis Aivars Cepītis. Lai gan lielākā daļa koncerta dalībnieku ikdienā bieži muzicē dažādās Latvijas, kā arī ārvalstu koncertzālēs, mūziķi joprojām ar prieku brauc arī uz Valmieru, lai valmieriešiem un pilsētas viesiem dāvinātu svētkus. Kā katru gadu, arī šogad skanēs leģendārās pinistes, valmierietes Jautrītes Putniņas klavieres.

Koncertā piedalīsies izcili un iemīļoti mākslinieki – dziedātāji Anta Jankovska un Nauris Indzeris, vijolnieces Anita Balčuna, Biruta Vaivode, Ilze Dzenīte, Anna Spalviņa un pianiste Helēna Laukmane. Kopā ar profesionāliem mūziķiem spēlēs arī Universum mūzikas un mākslas vidusskolas audzēkņi, kuri arī vasarā turpina izkopt savas muzikālās dotības – vijoles spēles skolotājas Annas Spalviņas audzēkne Lote Miķelsone, vijoles spēles skolotāja Arama Gevorkjana audzēkne Mona Žarkova, skolotāja Jāņa Silakalna audzēkne, jaunā flautiste Līva Miķelsone un klavierspēles skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes audzēkņi Anna Apsīte un Artūrs Karamiševs.

Dārza koncertā nepiespiestā atmosfērā klausītāji varēs baudīt interesantu kamermūzikas programmu, kurā īpaša vieta latviešu klasiķa Jāzepa Vītola dailŗadei.
Ar interesantu stāstu dalīsies vēsturniece Indra Vīlistere, pasākuma laikā koncerta dalībnieki no dažādiem elementiem veidos vienotu gleznu Mūzika – veltītu Mūzikas svētku Burkānciemā piecu gadu jubilejai.

Aicinām ikvienu atnākt un baudīt vasarīgi krāšņu koncertu, lai smeltos prieku un spēku, ko sniedz tikšanās mūzikā!

Mūzikas svētki Burkānciemā notiek ar Valmieras novada pašvaldības atbalstu sadarbībā ar klasiskās mūzikas ģildi Euterpe un Universum mūzikas un mākslas vidusskolu.

Informāciju sagatavoja:

Ritma Pētersone-Cepīte