Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Koncerts “Brazīlijas mūzikas ritmos” Dzirnavu ezeriņa promenādē

Koncerts “Brazīlijas mūzikas ritmos” Dzirnavu ezeriņa promenādē

28. maijā plkst. 18.00 Dzirnavu ezeriņa promenādē izskanēs koncertprogramma “Brazīlijas mūzikas ritmos”. Valmierā viesosies četri mūziķi – Egle Petrosiute (vokāls) no Lietuvas, Hanss Vroomans (Hans Vroomans) (taustiņinstrumenti) no Nīderlandes, Mateuss Nikolajevskis (Matheus Nicolaiewsky) (bass) Brazīlija/Nīderlande un pasaulslavenais bundzinieks Kiko Freitas no Brazīlijas. Koncertprogrammā skanēs džeza mūzika latīņamerikas ritmos.

Soliste Egle Petrosiute ir mūziķe, kura augusi džeza noskaņās jau kopš bērnības, pirmo reizi piedaloties vokāla konkursā, būdama vien četrus gadus veca. Guvusi atzinību starptautiskajā konkursā “Jazz Fountain” 2009. un 2010. gadā. Dzimtajā Lietuvā Egle guvusi atpazīstamību arī kā TV šova “The Voice of Lithuania” fināliste, bet 2013. gadā izvēlēta pārstāvēt Lietuvu konkursā “Jazz Voices 2014”.

Hanss Vroomans ir pianists no Nīderlandes, studējis Ņujorkā. Kopš atgriešanās Nīderlandē pēc studijām, Hanss Vroomans ir bijis Metropoles orķestra galvenais pianists. Ar šo orķestri viņš koncertējis gan Nīderlandē, gan starptautiskā mērogā. Savukārt basists Mateuss Nikolajevskis ir brazīļu izcelsmes basists, kurš dzīvo Nīderlandē. Īpašu toni vakaram piešķirs Brazīlijas šī brīža labākais bundzinieks Kiko Freitas, ko žurnāls “Modern Drummer” 2019. gadā nosauca par “Pasaules mūzikas bundzinieku Nr 1”.

Ieeja bez maksas. Nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā koncerts notiks Valmieras Kultūras centrā.