Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Kino gardēžus aicina uz starptautisko Manhetenas īsfilmu festivālu Valmiermuižā

Kino gardēžus aicina uz starptautisko Manhetenas īsfilmu festivālu Valmiermuižā

Ceturtdien, 5. oktobrī, plkst. 19.00 Valmiermuižas alus viesistabā norisināsies starptautiskais Manhetenas īsfilmu kinofestivāls – viens no lielākajiem īsfilmu kinofestivāliem pasaulē, ko iemīļojuši kino gardēži arī visā Latvijā.

Šogad Manhetenas īsfilmu kinofestivāla programmas kopēja tēma ir par saskarsmi ar nelaimēm, neatkarīgi no tā, vai tās ir uzspiestas no citiem vai radušās personisku apstākļu dēļ. 10 finālistu īsfilmu atlasē ir stāsti, kas ir dramatiski, dažreiz humoristiski, reizēm maģiski un vienmēr iedvesmojoši. Seansā būs skatāmas īsfilmas no Kanādas, ASV, Austrālijas, Apvienotās Karalistes, Afganistānas, Somijas, Irānas un Šveices.

„Tas ir kino piedzīvojums, tas nav kino festivāls klasiskajā nozīmē. Tu atnāc un tev ir jābalso par filmām, ar visu pasauli, ar visu Latviju. Tev ir iespēja spriest, strīdēties, šaubīties, tev ir atbildība un tas izvēršas par notikumu, īpašu kino vakaru,” skaidroja „Manhattan Short” Latvijā rīkotājs kinorežisors Staņislavs Tokalovs.

„Manhattan Short” ir unikāls pasākums, kurā katrs skatītājs ir kinokritiķis. Vairāk nekā 100 000 kinomīļu visā pasaulē vienas nedēļas laikā apvienojas ar mērķi – skatīties un balsot par vienu no 10 labākajām pasaules īsfilmām. Skatītāju balsojums tiek nosūtīts uz „Manhattan Short” galveno mītni, un uzvarētājs tiks paziņots 2023. gada 9. oktobrī ceremonijā Ņujorkā. Festivāla rezultāti tiks publicēti tīmekļa vietnē www.ManhattanShort.com un arī festivāla Latvijas Facebook lapā https://www.facebook.com/ManhattanShortInLatvia.

Filmas tiek rādītas angļu un oriģinālvalodā ar latviešu un krievu subtitriem. Apmeklētāju vecums: 12+. Biļetes cena: 5 EUR (https://www.bezrindas.lv/lv/manhetenas-isfilmu-kinofestivals-valmiermuiza-1/12450/).

Festivālu Latvijā rīko Moon Films, Valmiermuižā pārstāv Valmiermuižas kultūras biedrība. Festivāls notiek ar ASV vēstniecības Latvijā un Rīgas Domes atbalstu. Informatīvi pasākumu atbalsta radio SWH un SWH+.

Plašāka informācija: Valmiermuižas kultūras biedrība, , tālr. nr.: 27337798