Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” izrāde Kocēnos

Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” izrāde Kocēnos

30. septembrī plkst. 20.00 Kocēnu kultūras namā viesosies Kauguru pagasta amatierteātris “Vīzija” ar savu jaunāko izrādi “Trešais vārds”, kuras režisors ir Oskars Morozovs.

“Trešais vārds” amatierteātra “Vīzija” interpretējumā ir smalks un juteklisks stāsts par īstām, cilvēciskām jūtām – skumjām, alkām, sāpēm, viltu, dusmām, prieku, vilšanos, un pašu galveno – to, kas sirdīm liek pukstēt straujāk, kas maina cilvēkus un pasauli. Izrādes darbība notiek Spānijas ziemeļos, Pireneju kalnu pakājē divdesmitā gadsimta sākumā.

“Pēdējo divu gadu notikumi pasaulē un Latvijā ļāva mums šo izrādi izstrādāt vissmalkākajās niansēs. Sākām to iestudēt 2019. gada rudenī, tomēr divas reizes bijām spiesti mēģinājumu procesu klātienē pārtraukt, kas patiesībā izrādei nāca par labu,” atklāj “Vīzijas” režisors Oskars Morozovs. “Ja sākotnēji izrāde bija paredzēta kā jestrs tautas gabals skatītāja izklaidēšanai, tad pandēmijas pauzes palīdzēja uz materiālu paskatīties no cita skatpunkta, un šobrīd mūsu izrāde ir izrāde ar niansētu, meistarīgu aktierspēli, skaistiem kostīmiem un dekorācijām.”

Izrāde veidota kā nu jau bijušā Beverīnas novada radošs kopdarbs – izrāde ar Beverīnas novada atbalstu tapusi Kauguru kultūras namā, dekorāciju gleznojumu veicis gleznotājs, mūrmuižnieks Edvīns Lazdiņš, par izrādes noskaņu rūpējas gaismu mākslinieks Krišjānis Strazdīts, kas dzīvo Kauguru pagastā un ir strādājis par gaismu mākslinieku Jaunajā Rīgas teātrī, Valmieras un Liepājas teātros, izrādes laikmetam atbilstošus kostīmus izstrādājusi un realizējusi “Vīzijas” aktrise, Valmieras Mākslas un dizaina vidusskolas absolvente Jolanta Pinkule. Izrādē piedalās Kauguru pagastā un Valmieras novadā dzīvojoši amatierteātra aktieri.

Izrādē piedalās “Vīzijas” aktieri Jolanta Pinkule, Dainis Trēziņš, Aina Saleniece, Odeta Ore, Dainis Plasis, Lauris Ģirts Lācis, Dainis Muhins, Raita Tutina, Artis Birzleja, Inita Miglava.

Spāņu dramaturgs un dzejnieks Alehandro Kasona (1903-1965) sarakstījis vairākus desmitus lugu, no kurām latviešu skatītājam pazīstamākā ir tieši “Trešais vārds”, tā ik pa laikam tiek iestudēta mūsu valsts amatierteātros. 1959. gadā Kārļa Pamšes režijā tagadēja Nacionālajā teātrī izrāde ar lieliem panākumiem tika nospēlēta 224 reizes! Lomas atveidoja tādi izcili latviešu aktieri kā Antra Liedskalniņa, Jānis Kubilis, Anta Klints, Baiba Indriksone un citi.

Ieeja izrādē bez maksas.

Izrādes apmeklētājiem būs jāuzrāda derīgs Digitālais Covid-19 sertifikāts un derīgs personu apliecinošs dokuments (pase, eID).