Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Jēkabs Nīmanis un “Poētiskais kvartets”

Jēkabs Nīmanis un “Poētiskais kvartets”

Oleru muiža

Rudenīgās noskaņās Oleru muižā 11.septembrī plkst.18.00. Jūs aicina Jēkabs Nīmanis un “Poētiskais kvartets”.

Kvartetā muzicē autors – Jēkabs Nīmanis (klarnete, basklarnete), Artūrs Noviks (akordeons), Ivars Ozols (kontrabass) un Baiba Renerte (mecosoprāns).

Koncerta programmu veidota tiešā viedā reflektējot par šo laiku, šodienas sajūtām, notikumiem kontekstā ar pagātni. Programmas veidošanā būtiska nozīme ir nesen radītajiem darbiem, bet tajā pašā laikā, ir pietiekoši daudz atsauces uz nozīmīgiem vēstures notikumiem un personībām. Īpaši svarīgi izcelt dzejas klātbūtni mūzikas žanrā, dzejai piemīt arī muzikāla kvalitāte un otrādi, mūzikai dzejas, jo tā arī vēsta kaut poētiskā valodā, – konkrētas metaforas, kuras katrs klausītājs tulko, interpretē, līdzrada. Līdzās Pētera Plakida trīs dziesmām ar O.Vācieša dzeju skanēs arī Jēkaba Nīmaņa kompozīcijas, aktuālākās no tām radītas pagājušajā vasarā Rēzeknē izrādei “Mans kaimiņš ebrejs” ar jaunā dzejnieka Kirila Ēča dzeju, kā arī ar klasiķiem – Imantu Ziedoni, Jāni Akurateru, Inesi Zanderi. Kā specifisks kontrapunkts koncertu caurvij īpašu tango izvēle gan, piemēram, no Oskara Stroka, vai Astora Pjacollas.

Ar šī kvarteta skanējumu un daļu no programmas, kura skanēs koncertā, var iepazīties visos straumēšanas servisos publicētajā ierakstā “Dzejnieka balss. Mūzika.” zem ansambļa nosaukuma “Jēkaba Nīmaņa kvartets”.

Ieeja par ziedojumiem.

Tā kā vietu skaits ierobežots, lūdzam obligāti pieteikt savu apmeklējumu līdz 9.septembrim, e-pasts . Pieteikumā norādīt – Vārds Uzvārds un apmeklētāju skaits.

Pasākumu rīko biedrība «Oleru muiža», to atbalsta  Valmieras novada pašvaldība.