Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Jāņa Roberta Jansona izstādes “Sajūtu emocijas 80. Prieks” atklāšana

Jāņa Roberta Jansona izstādes “Sajūtu emocijas 80. Prieks” atklāšana

Valmieras muzeja Izstāžu zālē 3. februārī plkst. 13.00 atklās mākslinieka un mākslas pedagoga Jāņa Roberta Jansona jubilejas izstāde “Sajūtu emocijas 80. Prieks”.

Valmieras muzeja Izstāžu zālē 3. februārī plkst. 13.00 atklās mākslinieka un mākslas pedagoga Jāņa Roberta Jansona jubilejas izstādi “Sajūtu emocijas 80. Prieks”.

Izstādē eksponēti mākslinieka radītie glezniecības, grafikas un keramikas darbi, kas tapuši ilgākā laika periodā un atspoguļo mākslinieka dažādās radošās intereses.

“Savos darbos cenšos visu rādīt ar smaidu, attēlojot ne tikai acīm redzamo, bet arī izjusto un paša sadomāto. Katrā darbā ir kāds pārdzīvojums, kāds stāsts. Pēc izvēles un gribēšanas manos darbos varat saskatīt gan mīlestību un erotiku, gan prieku, gan izmisumu. Vienīgā koncepcija manā dzīvē ir darbs un mīlestība,” savu daiļradi raksturo mākslinieks.

Jānis Roberts Jansons (1944) absolvējis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Koktēlniecības nodaļu (1964) un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu (1974, BA). 1970. gados strādājis izdevniecībā “Zvaigzne” un Lietišķās mākslas kombinātā “Māksla”. 1974. gadā pārcēlies uz dzīvi Valmierā, kur kopā ar dzīvesbiedri, mākslinieci Birutu Jansoni uzsāka pedagoģisko darbu un lika pamatus Valmieras Bērnu mākslas skolai (tagad – Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola), kā arī vēlāk – Skaņkalnes Mākslas skolai (tagad – Mazsalacas Mūzikas un mākslas skola). Regulāri rīko personālizstādes, piedalās mākslas izstādēs Latvijā un ārzemēs. Jūrmalas Mākslinieku grupas dalībnieks. Pēdējos gados dzīvo un radoši strādā Tukuma novada Slampes pagastā.

Izstāde būs skatāma līdz 27. martam.