Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Jāņa Daliņa piemiņai veltīts pārgājiens

Jāņa Daliņa piemiņai veltīts pārgājiens

Prātā skan Jāņa Āres dziesmas rindas: “Ai, kaut man Dāliņa kājas būtu! Divdesmit kilometrus kurām soļot nieks”, un solis kļūst vieglāks. Aktīvās atpūtas piekritējiem un vieglatlētiem Jāņa Daliņa dzimšanas diena, iespējams, asociējas ar ikgadējo piemiņas skrējienu Valmiera – Brenguļi. Šogad, papildinot jau nemainīgās tradīcijas, paralēli norisināsies Valmieras novada Tūrisma pārvaldes rīkots pārgājiens no Valmieras līdz Brenguļiem, kurā aicinām doties arī Tevi! 5. novembrī plkst. 11.00 atzīmēsim Jāņa Daliņa 118. dzimšanas dienu un dosimies vieglatlēta piemiņas pārgājienā kopā ar dabas tūrisma gidi, velobraucēju un krosmintona entuziasti Santu Paegli.

Abas aktivitātes sāksies vienlaicīgi ar piemiņas brīdi Jāņa Daliņa stadionā pie sportista piemiņas akmens. Pēc piemiņas brīža skrējēji un pārgājiena dalībnieki uzsāks savu ceļu, virzoties pa meža     ceļiem un     taciņām gar Abula krastu Brenguļu virzienā. Pārgājiena maršruts būs lineārs, aptuveni 12 km garš, un tas būs vieglas grūtības pakāpes. Aktivitāte kopumā aizņems aptuveni četras līdz piecas stundas. Lai diena būtu patīkama, aicinām vilkt pārgājienu zābakus un ērtu, laika apstākļiem atbilstošu apģērbu, kā arī paņemt līdzi kādu dzērienu un spēka našķi gājiena atpūtas brīdim. Pārgājiena noslēgumā Brenguļos kopīgi baudīsim siltu tēju un pīrādziņus, un kavēsimies sarunās. Par mājās nokļūšanu nebūs jāuztraucas – pārgājiena dalībniekiem pasākuma noslēgumā tiks nodrošināts transports atpakaļ uz Valmieru.

Pieteikšanās pārgājienam ir noslēgusies!
Lai piedalītos pārgājienā, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot uz e-pastu vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10). Pārgājiens ir bez maksas. Vietu skaits ierobežots.

Jānis Daliņš, dzimis Valmieras apriņķī, bija latviešu vieglatlēts un soļotājs, kurš 1932. gada vasaras olimpiskajās spēlēs izcīnīja sudraba medaļu. Soļotāja izcīnītā godalga bija pirmā olimpiskā medaļa, kas iegūta Latvijas sportistam startējot zem savas valsts karoga. Jānis Daliņš karjeras laikā dažādās distancēs ir uzstādījis 7 pasaules un vairāk kā 40 Latvijas rekordus soļošanā. Par izciliem panākumiem sportā vieglatlētu apbalvoja ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Dodoties dabā, aicinām būt atbildīgiem un ievērot dabai draudzīgas rīcības principus – ko atnesi, to aiznes! Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts, fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Informāciju sagatavoja: Madara Stukmane, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes pasākumu organizatore, Mob. tālr.: 26332213, visit.valmiera.lv