Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Izstāde “Latvijas muižu kultūras mantojums”

Izstāde “Latvijas muižu kultūras mantojums”

muižu kulturas mantojums

No 10. novembra līdz 31. decembrim Valmieras muzeja Izstāžu nama 1. un 2. stāvā būs aplūkojamas divas izstādes, atspoguļojot Latvijas muižu kultūras mantojumu.

1.stāvā būs iespējams ielūkoties Valmieras novada muižu vēsturē, kurā atspoguļotas Valmieras novada muižas, to vēsturiskā arhitektūra, kā arī to stāvoklis mūsdienās. Kopumā Valmieras novadā ir teju 60 muižas, no kurām tikai dažas ir ikvienam atpazīstamas un zināmas. Izstādē būs iespējams iepazīt arī mazāk zināmas un pat, iespējams, vēl nedzirdētas muižas. Aizvien pieaugot sabiedrības interesei par muižu vēsturi un to mantojumu Latvijā, tostarp Valmierā, izstāde kalpos kā atskaites punkts tālākai Valmieras novada muižu izpētei.

Savukārt Izstāžu nama 2. stāvā sadarbībā ar Austrumeiropas Kultūras forumu (Potsdama, Vācija) un Herdera Institūtu Centrālās un Austrumeiropas vēstures izpētei (Marburga, Vācija), apskatāma izstāde par Latvijas un Igaunijas muižām “Dižciltīgo dzīve Baltijā. Muižas Latvijā un Igaunijā”. Tajā atspoguļots vācbaltiešu skatījums uz Baltijas muižām, kuras cēla, apdzīvoja un apsaimniekoja pārsvarā vācu aristokrātu augstākais slānis, aptverot mūsdienu Latvijas un Igaunijas teritorijas līdz 20. gadsimtam.

Plašāka informācija par Austrumeiropas Kultūras forumu: www.kulturforum.info.

Atklāšana 10.novembrī plkst.16.00.