Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Izstāde “Tie mūžīgie mirkļi”

Izstāde “Tie mūžīgie mirkļi”

1. novembrī plkst. 18.00 Rūjienas izstāžu zālē notiks Sarmītes Inbergas mākslas darbu izstāde "Tie mūžīgie mirkļi".

1. novembrī plkst. 18.00 Rūjienas izstāžu zālē notiks Sarmītes Inbergas mākslas darbu izstādes “Tie mūžīgie mirkļi” atklāšana.

Savas radošās darbībās laikā Sarmīte veidojusi ekspozīcijas dažādien Latvijas muzejiem un Dabas centriem (Jaundomes muižas, Gaujas Nacionālā parka un Salacgrīvas dabas centiem, Durbes ezera muzejam un BIOR zinātniskajam institūtam u.c.), izgatavojot zivju mulāžas un vitrīnu iekārtojumu. Savulaik veidota arī izmirušās bruņuzivs mulāža palielinājumā Dabas koncertzāles pasākumam, arī to būs iespējams aplūkot šajā izstādē.

Izstādes ideja ir vienuviet parādīt dažādā veidā fiksētos un izjustos dzīves mirkļus, kas veicinājuši radīt ļoti daudzveidīga rakstura un tehnikas darbus, kuru vienojošā tematika ir daba. Izstādē būs apskatāmi dažādu zivju izbāzeņi un mulāžas (gan Latvijas gan svešzemju sugas) no makšķernieku kolekcijām, dabas fotogrāfijas ar vizuāli noformētiem dzejoļiem, gaismekļi, kas veidoti no dabas materialiem, dažādi zīmējumi un skulptūras. 

Šīs izstādes ietvaros pirmo reizi vienuviet būs aplūkojamas arī zivju trofejas no privātām kolekcijām, kuras ierasts redzēt tikai muzeju ekspozīcijās. Izstādē būs apskatāmi eksponāti no svešzemju jūrām, kuri tapuši Sarmītes, kā  taksidermistes, darbības laikā vairāk kā 10 gadu garumā. 

Izstādes ietvaros regulāri tiks organizētas arī radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, lai visus aicinātu un iedrošinātu radoši darboties un parādītu, ka idejas slēpjas ik uz soļa un katrs dabas objekts var pārtapt mākslas darbā. Darbnīcām būs dažādas tēmas atbilstoši izstādes norises laikam – ietverot gan mulāžu veidošanu un apgleznošanu, gan valsts svētkus, gan Ziemassvētku tematiku.

Informācija par konkrētiem darbnīcu datumiem un laikiem sekos. Izstāde Rūjienas izstāžu zālē būs apskatāma līdz janvāra beigām.