Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Izstāde “Draule. Velniņi. Blaumanis”

Izstāde “Draule. Velniņi. Blaumanis”

No 1. septembra līdz oktobrim, Bērzaines pagasta bibliotēkā aicinām aplūkot izstādi “Draule. Velniņi. Blaumanis”.

Par ko būs šī izstāde?

Visi, vai ļoti daudzi esam lasījuši, vai vismaz dzirdējuši par Rūdolfa Blaumaņa “Velniņiem”, kas bija un ir viena no populārākajām latviešu literārajām pasakām. Šis ir tas pats senais, visiem zināmais stāsts par diviem nerātniem velniņiem, kuri izbēg no elles un nokļūst cilvēku pasaulē. Velniņi cenšas pastrādāt nedarbus, taču viņu ļaunie nodomi nepiepildās. Tieši otrādi – tie nāk visiem par labu. Lasot un klausoties “Velniņus”, ir izaugusi ne viena vien paaudze. Katram, dzirdot pasakas “Velniņi” nosaukumu, rodas savs priekšstats par to, kādi izskatās abi blēņdari.

“Velniņus”ir ilustrējusi dažādi mākslinieki . 1928.gadā ilustrējis Vildbergs, 2008. gadā Jēgers, 2011. gadā Agija Staka . Vēl ir bijuši arī citi māksllinieki. Un viens no māksliniekiem ir Dāvids Draule (1889 – 1949).

Izstādē ir iespējams aplūkot 12 īpašas, grāmatā nepublicētas mākslinieka ilustrācijas pasakai “Velniņi” un noklausīties pasaku fragmentus bibliotēkā. Izstāde veidota sadarbībā ar Valmieras muzeju. Bibliotēka aicina 14. septembrī uz dzejas dienu pasākumu SIRDS SILTS SAJŪTA kopā ar dzejnieku, muzikantu, dziedātāju Lauri Valteru Bērzaines tautas namā. Ikdienā apmeklēsim bibliotēku, lasīsim grāmatas, žurnālus un izmantosim bibliotēkas pakalpojumus.