Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Halles Baha kora, “Imera” un “Rītu puse” koncerts

Halles Baha kora, “Imera” un “Rītu puse” koncerts

Halles Baha koris, “Imera” un “Rītu puse” aicina uz koncertu Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā

4.aprīlī plkst. 18.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā aicinām uz Halles Baha kora (Vācija), Kocēnu Kultūras nama jauktā kora “Imera” un Strenču Kultūras centra kora “Rītu puse” koncertu “Senas un jaunas dziesmas Dievam”, lai kopā piedzīvotu īpašo Lieldienu laika vēsti un noskaņu.

Halles Baha koris izpildīs Johana Sebastiāna Baha, Johannesa Brāmsa, Klaudio Džovanni Antonia Monteverdi, Džona Ratera un citu komponistu skaņdarbus, kam jo īpašu skanējumu dod arī simtiem gadu senās baznīcas velves. Kori “Imera” un “Rītu puse” klausītājiem sagatavojuši kopīgu programmu. Tā aicinās piedzīvot Lieldienu laika vēsti, daloties gaišajā priekā.

Halles Baha kori 1961. gadā dibināja Burghards Šlēmans, kopš 2019. gada to vada Frīdemans Engelberts. Šobrīd korī muzicē 70 dziedātāji vecumā no 14 līdz 75 gadiem. Kora repertuārā ir Johana Sebastiāna Baha, Fēliksa Mendelszona, Volfganga Amadeja Mocarta, Georga Frīdriha Hendeļa un citu komponistu lieliskās oratorijas, kas lielākoties atskaņotas ikgadējā festivālā “Halles Baha dienas”. Dažādu komponistu mūziku koris izpilda dievkalpojumos, kā arī priecē klausītājus vēl citās koncertvietās Vācijā. 2025. gadā koris piedalīsies nozīmīgajā Baha festivālā Leipcigā.

Kocēnu Kultūras nama jauktais koris “Imera” dibināts 2005. gada 8. septembrī, tādējādi esot savas 20. jubilejas gaidās. Pašlaik korī ir 38 dziedātāji. “Imeru” un diriģentu Imantu Toču raksturo lielas darba spējas, enerģija, entuziasms un arvien nerimstoši radošie meklējumi attīstības ceļā, pilnveidojot savu skanējumu un popularizējot Latvijas kora dziedāšanas tradīcijas. Labi panākumi gūti, piedaloties vairākos starptautiskos konkursos, Pasaules koru olimpiādē Rīgā un dažādos projektos. Kora dalībniekus vieno liels dziedātprieks un jautrais, atraktīvais, humoru saprotošais kolektīva gars. Ar diriģentu plecu pie pleca strādā kormeistars Jānis Jansons un koncertmeistare Anna Berklāva.

Jauktais koris “Rītu puse” ir neatņemama Strenču pilsētas identitātes daļa jau kopš 1998. gada. Kori vada diriģents Imants Točs un kormeistare Inga Čukure. Šajā sezonā korim ir pievienojusies koncertmeistare Anna Berklāva. Šobrīd korī dzied 33 dziedātāji. Koris aktīvi koncertē, piedalās gan novadā, gan valstī nozīmīgos notikumos, tostarp Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos, kā arī dodas koncertceļojumos, piedalās festivālos ārvalstīs. Kora sirds un dvēsele ir tā dalībnieki – korī dzied Strenču Mūzikas skolas pedagogi un absolventi, kā arī Valmieras novadā (lielākoties Strenču apvienībā) dzīvojošas ģimenes – sievas un vīri, vecāki un bērni, brāļi un māsas.

Aicināts ikviens interesents! Ieeja ir bez maksas.