Atpakaļ
Aktualitātes / Norišu kalendārs / Grupas “Zodiaks” atgriešanās koncerts

Grupas “Zodiaks” atgriešanās koncerts

Šovasar atgriešanos uz skatuves piedzīvo leģendārās grupas Zodiaks mūziķi, komponistam Jānim Lūsēnam atkal apvienojot savulaik populāro duetu – Zigfrīdu Muktupāvelu un Maiju Lūsēnu. Joprojām neticami jaudīgi un muzikāli spēcīgi izskan gan kosmiskā Zodiac instrumentālie skaņdarbi (”Pacific”, “Rock on ice”, “Provincial Disco”, “Zodiac”), gan Zodiaka leģendārie hiti („Taisnība”, “Vējš”, “Tēvu zeme”, “Manas mīļākās puķes”, “Pūt, vējiņi”, „Mirušais gadsimts”, “Dziedi jel” u.c.). Ar šiem koncertiem grupas mūziķi nolēmuši pateikt lielo PALDIES saviem ilggadējiem faniem un līdzjutējiem.
Pārsteidzoši, ka daudzo gadu pauze nav mazinājusi šīs mūzikas aktualitāti, ko arī apliecina publikas lielā atsaucība.
Atzīstot, ka grupas atkalsatikšanās ir emocionāla ne tikai skatītājiem, bet arī pašiem mūziķiem, Zigfrīds Muktupāvels saka: “Ir teiciens, ka divreiz vienā upē neiekāpsi, bet tomēr tagad tā upe ir kļuvusi vēl jaudīgāka un plašāka. Toreiz visi bijām jaunības degsmes pārņemti, tagad klāt nākusi pieredze un cita dzīves izpratne. Grupā ZODIAKS un duetā ar Maiju savulaik sāku savu dziedātāja karjeru, un tagad ir tik lieliski atgriezties “tajos laikos”, bet ar daudz dziļāku izpratni un nojēgu par pasauli.”
Grupas ZODIAKS dziesmas raksturo ne tikai spēcīgi teksti, lieliska mūzika un tās izpildījums, bet arī grupas solistu Maijas un Zigfrīda unikālā balsu tembru saderība. “Mani fascinē Zigfrīda izcilā muzikalitāte, viņa mūzikas izjūta un balss dziļais tonis. Ir sajūta, ka viņa elpa balstās nevis diafragmā bet kaut kur zemes kodolā. Ja cilvēkam ir dziļa dvēsele, tad arī tas tonis skan, tā ir dvēseles kvalitāte. Es arī ļoti priecājos, ka atkal būsim kopā uz vienas skatuves.” prieku pauž Maija Lūsēna.
Padomju elektroniskās mūzikas aizsācēji – Latvijas grupa Zodiac savus mūzikas eksperimentus ar kosmiskām skaņām sāka jau 70. gados, uzstājoties ar tam laikam neierasto elektroniski sintētisko mūziku, iedvesmojoties no tādiem izpildītājiem kā J.M.Jarre, Space un Kraftwerk. Grupas muzikālie eksperimenti ieguva klausītāju atbalstu un mīlestību ne tikai Padomju Savienībā, bet arī Japānā, Austrijā, Somijā un citās pasaules valstīs. Zodiac ieraksts Disco Alliance 1980.gadā kļuva par pirmo mūzikas albumu visā PSRS, kas ar savu mūsdienīgumu un trāpīgajām melodijām bija līdzvērtīgs Rietumu popmūzikas hitiem.
Skaņuplate piedzīvoja rekordlielu tirāžu, jo tika pārdoti vairāk nekā 20 miljoni ieraksta kopiju.
“Tolaik dzīvojām attīstīta sociālisma apstākļos, kad spēlēt rokmūziku nebija vienkārši. Esot pretrunā ar padomju estrādes mūzikas kanoniem, šim žanram jau no pirmsākumiem Padomju Savienībā bija disidentiska nokrāsa”, atceras komponists Jānis Lūsēns. “Pēc Pērkona skandāla ar izdemolēto vilcienu skrūves tika piegrieztas un bija jāmeklē veids, kā izlikties labam un lojālam padomju iekārtai. Viltīgi izlēmu savam kolektīvam dot latvisku vārdu Zodiaks (ar -ks galā), jo, pateicoties Zodiac pirmās plates panākumiem, jaunais grupas nosaukums neradīja aizdomas pretvalstiskai nostājai. Taču garu tas nemainīja. Par grupas galvenajiem solistiem kļuva duets – Maija Lūsēna un Zigfrīds Muktupāvels. Ar savām iedvesmojošām, patriotiski krāsotajām, profesionālismā spīdošajām dziesmām “Taisnība”,
“Tēvu zeme”, “Mirušais gadsimts” Zodiaks 80.gados kļuva par vienu no dziesmotās revolūcijas karognesējiem. 1987.gadā un 1989.gadā slavenajā festivālā “Liepājas Dzintars” Zodiaks izcīnija “Grand Prix” – kā skaistu atzinību par līdz tam darīto un paveikto. Šovasar šīs dziesmas noteikti izskanēs savādāk, taču nemainīgs paliek to vēstjums. Maijas un Zigfrīda balsis radīs patīkamu satraukumu – tādu kā toreiz, izdzirdot pirmās mūzikas taktis no raidījuma “Labvakar, Latvija””.

Kopš grupas aktīvās darbības pārtraukšanas 90.gados Zodiaks tikai retas reizes sanācis uz koncertiem, no kuriem katrs kļuvis par ievērojamu notikumu mūzikas dzīvē. Vasaras koncerttūrē uz skatuves Jānim Lūsēnam, Zigfrīdam Muktupāvelam, Maijai Lūsēnai un ģitāristam Aivaram Gudrajam pievienojušies arī Kristens Kupčs (ģitāra), Jānis Lūsēns jun. (bass), Harijs Gūtmanis (sitaminstrumenti), Uģis Upenieks (perkusijas) un Sarma Liede, Austra Kozuliņa, Toms Kalderauskis (papildvokāls).
Zodiaka vērienīgās atvadu turnejas koncerts Valmieras estrādē gaidāms 11.augustā 19:00. Biļetes iepriekšpārdošanā – Biļešu Paradīzē. Rīko Producentu grupa 7.